Подробиці

Вперше за карантинний період у обласній бібліотеці імені Федора Потушняка відбулася презентація трьох книг, які об’єднує одна тема. Про історію Карпатської України нагадали саме у день пам’яті загиблих за незалежність України. Адже за словами автора Олександра Гавроша,  Карпатська Україна – це неосяжний вклад у незалежність. 

Олександр ГАВРОШ – письменник

 «Якщо за 6 років війни на Сході загинуло до сотні закарпатців, то у часи Карпатської України буквально за тиждень, їх загинуло до півтора тисячі. Тобто, ці події були значно кривавіші для Закарпаття, тому цей день і є днем Карпатської України»

На заході представили  три нові видання: «Репортажі з Карпатської України» Уласа Самчука, «Нескорена Карпатська Україна» Олександра Гавроша та альманах «Гомін Красного поля» . Серед гостей заходу і учасник бойових дій Дмитро Немаш. Чоловік каже:  нагадування про внесок у незалежність героями Карпатської України надзвичайно важливе.

 Дмитро НЕМАШ  учасник бойових дій

 «Зараз ми також доводимо що протягом 6-ти років ми гідно протистоїмо російській агресії. Я дуже дякую за те, що з’являються подібні матеріали, що з’являються українські книжки і українське видавництво починає розвиватися»

Все почалося із п’єси. Олександр Гаврош розповідає: «Останнє танго в Хусті» —  це виразний приклад того, як через культуру і мистецтво, можна зберегти історію для наступних поколінь.

 Олександр ГАВРОШ – письменник

 «Карпатська Україна перестає бути суто історичним явищем, з кожним роком вона, вона весь час набуває, росте»

Захід відбувався у режимі онлайн і кількість присутніх у книгозбірні була обмеженою. У такому ж форматі в обласній бібліотеці відбудеться і презентація 2 тому «Історії України» Сергія Федаки.