Подробиці

Про це важливо не мовчати. В Ужгороді стартувала масштабна акція «16 днів проти насильства», у рамках якої відбулася хода учасників з парасолями, із закликами звернути увагу на проблеми насильства.

«Знайомтеся, — це насильство». Таку назву отримав театралізований перфоманс, який здійснили на площі Театральній для ужгородців. Вистава була покликана продемонструвати 4 ситуації з різних категорій насильства в сім’ї. Опісля кожної сцени, глядачі отримували пояснення та цінні поради від фахівців.

Тетяна ЩЕРБА – Старший інспектор з особливих доручень Управління дотримання прав людини Нацполіції

«Аби побороти насильство, людям потрібно не мовчати. Говорити про насильство не соромно. Для того аби його побороти це робити важливо.»

Хоч страшно, однак, головне цю проблему визнати і не боятися звернутися по допомогу. Фахівці також наголошують: з початку карантину кількість звернень до правоохоронців щодо домашнього насильства тільки збільшилася. 

Тетяна ХОРОШИЛОВА – психологиня Закарпатського обласного центру соціально-психологічної допомоги

«Не боятися, зрозуміло що це страшно. Адже суспільство доволі часто звинувачує жертв. Якщо ми будемо змінювати підхід так званого виховання нульової толерантності до насильства у суспільстві, якщо говоритимемо що бути жертвою це зовсім не ганебно, а ганебно бути кривдником. То власне тоді ми можемо очікувати на позитивні зміни. Обовязково треба звертатися і не мовчати.»

Акція розпочалася у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок і триватиме до Дня прав людини, який відзначають 10 грудня.