Подробиці

В Ужгороді провели інвестиційний форум «Закарпаття – бізнес в центрі Європи». Цього разу обговорювали розвиток виноградарства та виноробства у краї. Учасники мали змогу ознайомитись з міжнародним досвідом у цій галузі, обговорити нововведення та отримати практичні навички з формування вина, як туристичного продукту.

Денис МАН, директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА

Цього року було прийнято законодавство, яке дозволило трошки комфортніше почуватися нашим малим виноробам. Це скасування ліцензії, яка коштувала 500 тис. грн. і скорочення кількості дозвільних документів для того, аби вони отримали таку ліцензію. Напевно, це можливість наша зробити ривок для того, аби вино повернулося у великій кількості у структуру економіки Закарпаття, як важливий продукт.

Василя Анталовського, часто можна побачити на закарпатських фестивалях. Виноградарство – це його сімейна справа. Мають близько двох гектарів виноградників. Уже завершують приготування молодого вина у цьому сезоні.

Василь АНТАЛОВСЬКИЙ, винороб

Залишилося ще зробити одну-дві тонни, помити оборудуваніє і чекати новий урожай вина. Працюємо практично цілий рік, бо це цикл виноробства. Якщо ви починаєте з обрізки і закінчуєте збором і цілий рік ви зайняті в цій справі.

У рамках форуму організували також наметове містечко для дегустації закарпатських вин та сирів.