Подробиці

20, 50 або ж 100 тисяч гривень можуть отримати школярі з міста Мукачево за успішно складену сесію ЗНО. Спеціальну стипендію в місті започаткували ще в 2017 році. Гроші виплачують учням, які набрали максимальну кількість балів, а саме 200, з кожного предмету.

Катерина КРІШИНЕЦЬ-АНДЯЛОШІ, начальниця управління освіти, молоді та спорту Мукачівської міської ради

Було прийнято програму, щодо преміювання дітей, які здали ЗНО на 200 балів. Якщо один предмет, то 20 тисяч гривень, два предмети — 50 тисяч гривень і три предмети по 200 балів — 100 тисяч гривень.

Тих, хто отримав 200 балів з одного предмета, цьогоріч в області шестеро. Крістіан один із них. Максимальні 200 хлопець набрав за іспит з Історії України. Каже: готувався разом із своєю шкільною вчителькою та вдома, читаючи книжки. Без репетитора та додаткових занять. А історію полюбив з дитинства. 

Крістіан  ШАЛЕНИК, школяр

Мені перш за все допомагала готуватися моя вчителька з Історії України Алла Іванівна, а також члени сім‘ї мене морально підтримували. Я проходив он-лайн тести і читав історичну літературу.

20 тисяч гривень, які хлопець отримає уже в серпні, він планує вкласти в подальше навчання. Планує вступати до Київського університету імені Шевченка. Фах обрав відповідний — історія та археологія. В подальшому мріє стати науковцем.

Крістіан  ШАЛЕНИК, школяр

Я хочу більше дізнатися і в майбутньому видати книгу якусь на історичну тему, науково-популярну літературу. Або використаю власні знання для написання художнього твору.

Минулоріч в Мукачеві не було жодного 200-бальника, відтак в управлінні освіти вирішили дещо змінити програму і заохотити й тих, хто був максимально близько до отримання 200 балів

Катерина КРІШИНЕЦЬ-АНДЯЛОШІ, начальниця управління освіти, молоді та спорту Мукачівської міської ради

Минулого року у нас не було 200 бальників, але було багато таких учнів, які мали високі результати по ЗНО, ми внесли зміни в програму, прийняли програму про розвиток міста Мукачева, в якій заохочували обдарованих дітей, які отримували високі бали. Усі діти, 20 дітей по рейтингу, які склали ЗНО на 195 і більше балів в сумарній кількості із трьох предметів, були нагороджені премією в 3 тисячі гривень.

Крім того, програма передбачає і фінансову підтримку педагогів, які готували школярів до міських і всеукраїнських олімпіад, і чиї вихованці здобули на цих олімпіадах призові місця.