Подробиці

Дежав’ю по-ужгородськи. Як і два роки тому під стінами МВС зібралися з сотня містян – страйкують проти масового підкупу виборців. Кажуть 25 жовтня цього року для Ужгорода стало чорним днем в історії, мовляв такого не було навіть при Януковичу.

Ужгородець

В Ужгороді такого шаленого підкупу не було ніколи, а ви казали, що будете працювати по-іншому. Я вам ще раз кажу, ви допустили найгірші вибори, найгірші за сю історію незалежності України. Такого не було ніколи, при Януковичу такого не було!

В Ужгороді в боротьбі за крісло мера в другому турі будуть змагатися Богдан Андріїв, колишній член  партії регіонів та вже двічі міський голова Ужгорода Сергій Ратушняк. Такий результат містяни пояснюють масовим підкупом, який ні правоохоронці, ні обласна влада просто не хотіли помічати в день виборів.

Юрій  СВІТЛИК  активіст 

Свідома частина міста говорить про те, що вибори сфальсифіковані через те, що був масовий підкуп виборців. Громада прийшла просити голову ОДА аби він став на сторону громади, зробив політичну заяву, дав оцінку цим виборам і допоміг нам добитися перевиборів в Ужгороді – чесних і прозорих.

На зустріч з правоохоронцями прийшли й ужгородці. Які не згодні з результатами виборів, кажуть самі на дільницях бачили масові порушення.

пані Олена ужгородка

Я не згідна з результатами виборів. Я рахую шо все має проводитись чесно без підкупу. Я не погоджуюсь з результатами, бо я була членом комісії і бачила, як масово заходили кандидати від Патріоту і від Відродження – це ті партії, які вели масовий підкуп. 

 Міліціонер зауважує – відкрили кілька кримінальних справ. Пріоритетні завдання в них інші.

Сергій  КНЯЗЄВ  начальник  МВ  УМВС  України в Закарпатській  області

Працівник міліції апріорі повинні забезпечити охорону громадського порядку на місцях. Можливість волевиявлення  громадян – забезпечить волевиявлення. Чи так чи так, чи він рве бюлетень. Чи ховає його. Людина має право вчинювати правопорушення.

Опісля активісти попрямували до голови ОДА Геннадія  Москаля, кажуть він теж мав відреагувати на масовий підкуп. Сам москаль зазначив активістам треба було працювати  в день виборів, а  не тепер.

Геннадій  МОСКАЛЬ  голова  Закарпатської  ОДА

Я в неділю сидів тут весь день. Я всім казав – будуть порушення – прийдіть до мене. Я весь час гуляю по місту і тільки сьогодні всі проснулися.  Це люди так голосувавли, не я голосував. – Так це підкуп був! – Якшо був підкуп шукайте факти і йдіть у міліцію.

Активісти кажуть акція триватиме, доки в Ужгороді не буде перевиборів. Вже завтра на 16.00 громада збирається на центральній площі міста на народне віче.