Подробиці

«Ужгород в обличчях». Це 7 зустрічей  із творчою когортою міста: скульпторами, керамістами, художниками, музикантами, істориками, журналістами, вправними кулінарами. Відбуватимуться творчі вечірки на базі винного простору «СироВина»у рамках грантового проекту за підтримки Українського культурного фонду.

Зустрічі розпочнуть уже 25 червня. Через карантин відбуватимуться вони в режимі онлайн на Фейсбук-сторінці. Потім у мережі буде доступна повна версія програми. Перші її герої – творче подружжя Возницьких. Андрій працює над скульптурою. Олеся – знайшла себе у кераміці. Їхні роботи впізнають майже у всіх куточках планети. І саме подорожі надихають творчий тандем на створення нового і креативного. Подружжю Возницьких вдалося досягти успіху своїм талантом і наполегливістю.

Андрій та Олеся ВОЗНИЦЬКІ, учасники проекту

Чим цікавий нам цей проект? Буває така ситуація, що нас знають по всій Україні, знають за кордоном і приходять ужгородці і дивуються, що ніколи не чули і не знали. Цей проект для нас для того, щоб на наше місто про себе сказати.

Зараз є стереотип, що художник – бідний художник. Хотіли б поділитися, що художники в принципі можуть заробляти. Щоб побачила молодь і повірила, що можна і треба займатись мистецтвом. Розвиватись в цьому напрямі і це тобі теж віддасться.

Ідея проекту «Ужгород в обличчях» з’явилася давно, —  каже його організаторка Ольга Тоічкіна. Та реалізувати вдалося тільки за підтримки Українського культурного фонду. Чекають на прихильність і віддачу від містян.

Ольга ТОІЧКІНА, співвласниця винного простору «СироВина», організаторка проекту «Ужгород в обличчях»

Перше, на що може одразу відреагувати наш Ужгород – на нашу гордість. Коли є чим пишатись. Ми завжди про це говоримо. А зараз є ким пишатись. Ці люди – наша гордість.

Дійсно, у нас з’явилась така мрія, щоб зробити такі творчі заходи, вечірки саме тут. Тому що вино – це також творчий продукт.

Хотілося якомога більше зібрати творчих людей. І особливо з різних професій.

Зустрічі будуть відбувати у неформальній обстановці за келихом вина. Яким саме – обиратимуть під кожного гостя окремо. Ужгород – місто талановитих людей. І їм є про що розповісти.

Галина ГАВРИЛКО, учасниця проекту «Ужгород в обличчях»

У мене був непростий шлях. Я співала і по Європі, і на талант-шоу у Швейцарії. Як я до цього йшла, як не боятися – я хотіла це людям розказати. Щоб ніколи не зупинялися і йшли тільки вперед.

Я багатодітна мама. У мене четверо дітей. І я себе бачу зараз в цьому. І я присвячуюсь повністю дітям. Це мені не заважає працювати і давати концерти в філармонії.

Ірина ГОРЯЧКО, учасниця проекту «Ужгород в обличчях»

Взагалі, займаюсь я музикою з 5 років. Працюю в коледжі вже 12 рік.

Це перший проект, який охоплює майже всі галузі мистецтва. І які мають їх популяризувати в нашому місті. Тому що академічне мистецтво цього потребує.

Посилити туристичну привабливість регіону, стимулювати до місцевого культурного розвитку –  ключові цілі проекту у рамках однієї із 10 конкурсних програм під назвою «Культура. Туризм. Регіони». Реалізує їх Український культурний фонд.

7 гостей, 7 цікавих зустрічей. Серія онлайн-вечорів у винному просторі «СироВина» в Ужгороді розпочнеться 25 червня. В результаті ужгородці зможуть підвищити свій культурний та духовний рівень, продемонструвати європейські цінності та долучитися  до  спільноти інтелігенції міста.