Подробиці

Святкування 1126 річниці з дня першої згадки розпочав Ужгород. На подвір’ї Совиного гнізда організували  ярмарок виробів із символікою міста. Паралельно  діяла літературна локація – «Ужгород у книжках» та неформальна зустріч «Бренд «Ужгород»: історії успіху».

Тетяна ЛІТЕРАТІ, журналіст

Я хотіла б це бачити так. Щоб тут усі заходи були повязані і крутилися навколо самого слова, самої назви «Ужгород».

Богдан АНДРІЇВ, міський голова Ужгорода

Сьогодні у нас буде представлено виробники різноманітної продукції, яка називається «Ужгород».

З нагоди відзначення Дня міста в Ужгороді відкрили представництво Чеського центру, яке успішно діє в 10 регіонах України. Реалізовуватимуть в області спільні проекти і перші, кажуть, будуть у сфері театрального мистецтва. Організують також в Ужгороді мовні курси чеської для усіх охочих. У рамках презентації у приміщенні «Совиного гнізда» відкрили  фотовиставку під символічною назвою «За вашу і нашу свободу 1968-2018».

Любов ПАВЛИШИН, координатор представництва Чеського центру в Ужгороді

Ми бачимо тут є біографії короткі людей, долі яких були зламані репресивною системою. Крім відомих десидентів тут представлені маловідомі особистості. Зокрема, багато українців і безпосередньо ужгородець Роман Гринь. Який також брав участь у протестах.

А святкування Дня Ужгорода триває. Для містян підготували насичену програму. Для дітей і для дорослих. Це і відкриті екскурсії, спортивні заходи, ярмарки та концерти.