Подробиці

Один з найдревніших і водночас найсучасніших видів монументального мистецтва знову тут, в Ужгороді. Мурал на стіні спорткомплексу «Буревісник» створила команда молодих митців в рамках грантового проекту «Стріт-арт по-ужгородськи».     

Христина КОРОТКОВА

київський координатор програми «Будуємо Україну Разом»

Від Володі (організатора) був запит – якийсь мотивуючий сюжет. Я запропонувала декілька, це був моїм найулюбленішим варіантом, через те, що воно і мені, впринципі, близьке. І мені дуже подобається така, з одного боку проста концепція, але і є над чим задуматись, тому що тут, фактично, про прийняття рішень.

Сюжет муралу про сильних людей. Про тих, хто не боїться відповідальності і готовий виходити з  зони комфорту.

Христина КОРОТКОВА

київський координатор програми «Будуємо Україну Разом»

І тут сенс у тому, що якщо ти хочеш чогось досягти, тобі варто самому старатися, брати на себе відповідальність, докладати зусилля, аби роздвинути ці бето нні плити стереотипів долі, яка так і хоче вирішити все за тебе і дійсно досягати, якось так.

Володимир ПОПОВИЧ

менеджер проекту «Стріт-арт по-ужгородськи»

  Ми хотіли зобразити мурал і зобразили, можна сказати, який буде пропагувати здоровий спосіб життя, буде пропагувати спорт. І в нас це вдалося. Також ми не просто хотіли зробити малюнок, там де звичайна дівчина чи якийсь там м’яч, ворота, футболісти. Ми хотіли зобразити мотивацію, ми хотіли зробити мурал із певним підтекстом, із певним посилом, певним мессенджем для людей, для молоді, яка читає, яка дивиться на нього.

Руками молодої та креативної команди  був здійснений цей проект. Він отримав фінансування від виграного гранту під час пітчингу молодіжних проектів в Ужгороді, що проходив у листопаді та грудні минулого року. Менеджером проекту став студент третього курсу УжНУ факультету суспільних наук Володимир Попович.

Володимир ПОПОВИЧ

менеджер проекту «Стріт-арт по-ужгородськи»

Ми подалися ініціативною групою з проектом намалювання муралу, це була ідея моєї подруги і колеги Тетяни Гички, яка навчається вже на четвертому курсі, на факультеті міжнародних відносин. І це ідея в неї виникла із бажання створити або, навіть, покращити місто, покращити його із сторони привабливості. Ось, і ми вирішили намалювати мурал.

Спочатку команда планувала малювати на стіні четвертого гуртожитку, аби радувати видом студентів. Але через певні обставини місце змінили. Стіна спорткомплексу УжНУ «Буревісник» підійшла якнайкраще.  І відтепер картина розміром 18,5 на 7,5 метри буде мотивувати усіх перехожих.