Подробиці

Ужгород говорить мовою стартапів. Під таким слоганом на базі факультету інформаційних технологій УжНУ, із ініціативи викладачів кафедри програмного забезпечення систем, відбувся четвертий «StartUp Village». Завдяки цьому заходу креативні ідеї молоді стають реальністю. Серед членів журі – провідні спеціалісти та експерти ІТ-індустрії Закарпаття. Крім конкурсної програми, проводиться чимало лекцій та майстер-класів із програмування, інформатики, SMM та брендування, фінансової грамотності та інтелектуальної власності.

Мирослава ДРОБНИЧ

старший викладач УжНУ, співорганізатор «StartUp Village 2019»

Чому проводимо? Бо розуміємо, що студент не може тільки вчитися, колии він довго сидить у аудиторії – йому стає сумно. І щоб вони не сумували, ми пропонуємо їм разом із нами прописати стартапи разом із нами, тому пропонуємо їм таку площадку, де вони можуть ці стартапи свої показувати. У нас майже завжди один і той самий призовий фонд – це 10 тис грн, ми завжди намагаємося знайти людей, які будуть готові допомогти нашим студентам. Ми можемо порадити щось нашим студентам, уточнити як можна покращити чи змінити проект, а потім вони можуть брати участь у стартапах вищого рівня, знайти спонсорів чи інвесторів.

Команда чотирьох студентів-програмістів створила додаток Your Assistant, який стане у нагоді вишам як унікальна система зібраної інформації щодо розкладу, кількості пар та навіть оцінок. Крім того, хлопці хочуть прописати систему чатів – як для комунікації студентів між собою, так і з викладачами.

Андрій САЄНКО

студент УжНУ, учасник «StartUp Village 2019»

Ми вирішили розробити не тільки додаток, але і цілу систему – можливість взаємодіяти із системою через веб-додаток, незалежно від платформи. Ідеться про ноутбуки, планшети, телефони. Адміністрування теж іде через веб.  Основні функції системи – це зручний доступ до інформації, де студент може переглянути актуальний у реал-тайм розклад. Крім того, знайти свої оцінки із предметів (дані буде заповнювати викладач із спец-доступом). А також мати при собі повний календар подій — планер: де і що відбувається, коли що потрібно складати. Усе це – у кишені, під рукою. 

Інші п’ятеро студентів – команда Cyber spells – розробили комплексну програму для допомоги автомобілістам у комунікації з автосервісами. Завдяки цій розробці —  сайту та інтернет-додатку — люди зможуть отримати необхідну актуальну інформацію щодо СТО, а також швидку допомогу у випадках, коли авто зламалося, коли потрібен евакуатор чи найближчий автосервіс. У перспективі – можливість записатися для отримання послуг механіків.

Олександр ДІУС

студент УжНУ, учасник «StartUp Village 2019»

Ми презентуємо проект Move on. Це платформа для автомоблістів, для швидкої взаємодії клієнтів та автосервісів. Я, як автомобіліст, теж відчуваю, що у нас не вистачає зручних платформ для обслуговування транспортних засобів. Бо буває, що приходиш на сервіс, а там не обслуговують твою марку авто, або не надають той вид послуг, який вам необхідний. Тобто, це всі види послуг. І не тільки для автовласників, а й для велосипедистів, самокатів (якщо такі є). 

І хоч свої проекти на конкурсі представляють переважно студенти, що вивчають програмування та комп’ютерні науки, «StartUp Village» відкритий для широкого кола активної молоді. Наприклад, команда Оксани створила платформу для молодих батьків. Ця розробка має на меті полегшити пошук актуальної для регіону інформації та допомогти в догляді за малечею.

Оксана  ЧОПАК 

мама у декреті, учасниця «StartUp Village 2019»

Проект CareKid — це буде платформа, для дітей і батьків, де вони знаходитимуть всіх тих, хто надає дитячі послуги – перукарів, аніматорів, дитячих фотографів, школи, нянь,  дитсадки – всіх тих, хто піклується про дітей. Ми плануємо розширитися на наступні півроку на усю України, а далі – на ринки США та ЄС.

У рамках StartUp Village також продемонстрували і роботу 3D-принтера. Експерти запевняють: така технологія стає надпопулярною у світі, і вже скоро вона буде такою ж звичною, як і паперові принтери. Крім того, показали принцип роботи міні-дрона, а також розробки робототехніки. Запропонували також й інтерактив: де кожен охочий зміг прийти та скласти із лего-елементів деталі робота. Кажуть: це хороший набір для розвитку, і немає жодних вікових обмежень.

Михайло КЛЯП

доцент факультету інформаційних технологій УжНУ

До 99 років можна складати. Від одного і до 99 буде цікаво, після 99 уже складнувато буде, бо уже погано бачиш. Тренує механіку пальців, тренує абстрактне мислення, принципи роботи складної техніки можна освоїти.

Усі учасники StartUp Village отримують фахову допомогу, переможці та лауреати конкурсу – грошові винагороди для просування продукту чи розробки.