Подробиці

Дворічна співпраця між закарпатськими рятувальниками та чеськими колегами із Пардубіцького краю продовжується. Цього разу першому державному пожежно-рятувальному загону було презентовано подарунок від вогнеборців із чеського міста Євічко – пожежний автомобіль Tatra та комплекти бойового одягу пожежника-рятувальника.

Мартін НЄТОЛІЦЬКИЙ

гетьман Пардубіцького краю (Чехія)

Пардубіцький край Чехії співпрацює із Україною як на рівні областей, так і  локально – з містами і містечками Закарпаття.  Передане пожежне авто «Татра», на нашу думку, є одним із найкращих у своїй специфіці. І хоч автівка виготовлена ще у Чехословаччині, вона є повнофункціональною та надійно служить і дотепер. Ще нещодавно нею користувалися пожежники міста Євічко, тепер, сподіваюся, допоможе ужгородським рятувальникам боротися із пожежою чи негодою.

Головною перевагою є те, що автівка здатна вивозити 6 тонн води та 1 тонну піноутворювача. А в умовах відсутності водопостачання,  характерних для населених пунктів сільської місцевості, це значно збільшує тривалість подання води в осередок пожежі без дозаправки пожежного автомобіля. Також він має високу прохідність, що дозволить рятувальникам діставатися найвіддаленіших населених пунктів в умовах бездоріжжя.

Станіслав ДУХАЧЕК

керівник пожежної бригади у м. Євічко (Чехія)

Автомобіль «Татра» Т-148 – повноприводний, функціональний, пройшов повну діагностику. Ця пожежна машина може видавати три тисячі двісті літрів за хвилину, у ній загалом 6 тон води. Є додаткове спорядження, яке використовується вогнеборцями у надзвичайних ситуаціях. Крім того, автівка оснащена спеціалізованою поливальною системою, яка дозволяє, наприклад, під час руху гасити траву, що палає, а також очищати дорогу від слідів бензину.

Роман ГУДАК

начальник ДСНС в Закарпатській області

Ми плануємо передати авто у Велику Добронь. Там нещодавно відкрито оновлену пожежну частину. Голові я обіцяв, що у них будуть додаткові дві пожежні машини, оскільки вони постаралися і добудували пожежне депо. Це також і додаткове спорядження для особового складу, які будуть працювати на цій автівці. Крім того, з Пардубіцьким краєм іде програма співпраці, за якою будемо закуповувати спеціалізовані GPS-навігатори для пошуків туристів у гірській місцевості.

Це не останні спільні заходи чеських вогнеборців та закарпатських рятувальників. У майбутньому співпраця триватиме як у спільних навчаннях, так і у перейманні досвіду між україно-чеськими колегами.