Подробиці

Колектив філологічного факультету УжНУ презентував загалу свій останній проект. «Професор Василь Німчук у спогадах сучасників» – це збірка текстів земляків і друзів, учнів і колег відомого мовознавця родом із Закарпаття.

Мирослава ЛЕНДЬЕЛ, проректор УжНУ з науково-педагогічної роботи

Василь Васильович Німчук – це та людина, з якою я познайомилася рік тому, якраз під час цієї конференції, на основі матеріалу якої був зроблений цей реквієм. Людина, яка вразила мене з першої хвилин своєї промови своєю щирістю, безпосередністю, відданістю тій справі, якій він присвятив своє життя.

Над дизайном видання працювала доцент кафедри журналістики Леся Поліха. Буквально за місяць роботи втілити книгу в життя вдалося колективу видавництва «Карпати».

Галина ШУМИЦЬКА, декан філологічного факультету

Книга вийшла за сприяння департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської обласної державної адміністрації у рамках програми підтримки видань творів закарпатських авторів і завдяки особистому клопотанню директора цього департаменту Ярослава Васильовича Галаса, який є теж випускником нашого факультету.

Книга вміщує світлини, 53 тексти-спогади про видатного мовознавця та диск-додаток із фільмом Медіацентру УжНУ. Крім того, видання має перелік основних життєвих дат професора та передмову впорядника книги.

Василь ШАРКАНЬ, упорядник книги

Всі люди, які долучилися до цієї справи, дуже позитивно зреагували на таку ініціативу. Цікаво, що буквально за кілька місяців до книги увійшло 57 авторів. Але це при тому, що не було опубліковано жодного оголошення в інтернеті і не був розісланий інформаційний лист нікуди. Тобто це просто люди одні одним передали, переказали про те, що є такий проект.

Ушанувати пам’ять свого вчителя приїхали вчені з Києва, Тернополя, Львова та інших міст України. Разом із організаторами вони вирушили у рідне для науковця село Довге на Іршавщині, де завершили вшанування його пам’яті.