Подробиці

Протягом двох днів в Ужгороді у СК «Динамо» відбувався міжнародний новорічний турнір з фехтування. Змагання на шпагах зібрали спортсменів із кількох регіонів України, традиційно завітали гості зі Словаччини.

Далібор КАЗІК

тренер фехтувального клубу із м. Сніна (Словаччина)

Навіть не буду рахувати, укотре ми тут. Приїжджаємо уже років 25. Тут наші добрі друзі та колеги. Ми хочемо показати хороший рівень фехтування та позмагатися з вашими спортсменами. Уже маємо одну перемогу: Лукаш Сентіван переміг тут у турнірі кадетів. Привезли фехтувальників усіх вікових груп, я сам вийду на доріжку. У святковий період ужгородський турнір — це хороша підготовка, аби показати, що на свята ми не просто лежимо вдома на дивані,  а й тренуємося. Ми приїхали зі Сніни, але тут є ще фехтувальники з двох клубів з міста Кошице.

Цей захід на Закарпатті триває понад 10 років, відбувається у трьох вікових групах. Спочатку найсильнішого визначають найменші фехтувальники, цьогоріч турнір відбувся до Дня святого Миколая. За тиждень у боротьбу за нагороди вступили кадети та юніори. Триватимуть змагання і серед ветеранів цього аристократичного виду спорту. Турнір носить дружній характер та покликаний налагоджувати спортивні контакти.

Михайло ПАНТЬО

голова Федерації фехтування Закарпаття

Під новий рік це уже традиційний, багаторічний турнір. Міжнародний, бо уже багато років долучаються фехтувальники  зі Словаччини. У Києві відбулася президія Федерації фехтування України, мені було дуже приємно: у списках національної збірної України (усіх рівнів – від дорослих до найменших) є 22 наших учнів. Діти у нас такий прогрес показують, що немає таких змагань, аби вони повернулися без нагород, медалей.

Усіх учасників турніру нагородили солодкими подарунками, призери та чемпіони отримали медалі і Кубки. За підсумками спортивного року на Закарпатті, федерацію фехтування визнали найуспішнішою, область подарувала школі два новітні спеціалізовані апарати. Після нетривалої зимової перерви закарпатські фехтувальники продовжать підготовку до  Чемпіонату України, а також етапів Кубка світу та Європи.