Подробиці

Львів’янину Оресту Зубу всього тридцять, а за його плечима вже 105 країн. Можливо, саме в цей момент він планує свою наступну подорож, або навіть пакує речі і замовляє квиток онлайн.

Орест ЗУБ, тревел-блогер

Багато людей, коли чують цифру 100, вони думають: «О Боже! Це щось абсолютно нереальне». Але це є ніщо інше, ніж сукупність послідовних кроків: один, два, три, чотири, п’ять і так поїхало далі. Тобто я хочу показати власним прикладом, що ідучи за мрією, можна реалізувати будь-який амбітний план.

Кожна зустріч блогера з мандрівниками передбачає обмін не тільки крутими враженнями, а й корисними порадами. Одним із питань, які найчастіше турбують охочих побачити світ, є саме витрати в подорожах.

Орест ЗУБ, тревел-блогер

Дуже велику роль, на мою думку, відіграє фінансова складова, тому що гроші є невід’ємною частиною в сучасному світі і за допомогою можливості витратити більше ви пришвидшуєтеся, у вас більше розв’язуються руки під час мандрівки. Якщо навіть мене люди питають як зекономити, як заробити, різні речі фінансові, я притримують того, що краще нехай мандрівка буде коротшою, але більш наповненою вражень у тих умовах, коли дасть людині більше можливостей розкритися, так, і більш себе вільно почувати, ніж на місяць часу, коли людина буде трястись над кожною копійкою. Ми подорожуємо зрештою, щоб почуватися вільними, і фінанси додаткові дають цю свободу.

Провести зустріч із Орестом вдалося в рамках клубу «Подорожуй». Ініціатива Віктора Стинича ділитися власними враженнями від подорожей успішно переросла у справжній проект. Нині про свій досвід розповідають мандрівники і з інших регіонів України.

Віктор СТИНИЧ, засновник тревел-клубу «Подорожуй»

«Подорожуй» допомагає людям подорожувати, от так просто. Тут є багато людей, які збираються і яким не хватає – комусь впевненості, комусь натхнення, комусь ідеї – тут вони їх отримують. Це ужгородці або закарпатці, але переважно ужгородці на сьогодні, якщо говорим про зустрічі. Це люди від 20 років до 50-60, жінки і чоловіки, сьогодні навіть будуть діти, сьогодні буде біля десяти дітей, віком 16-17 років. Тобто тут немає якоїсь чіткої аудиторії, бажаєш подорожувати – подорожуй.

Після кожної подорожі Орест повертається додому. Попри те, що є країни, які особливо вразили, – Польща, США, Таїланд, – залишатися за кордоном хлопець не хоче. Будувати майбутнє він планує в Україні.