Подробиці

600 штурмовиків 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади проходять спеціальний курс підготовки за програмою Орбітал. Це базова програма, яка відкриває двері до міжнародних навчань вищого рівня і кваліфікації. Що це дає бійцю? В першу чергу алгоритм правильних дій в нестандартних воєнних ситуаціях. В другу – впевненість в собі та своїх навиках. Так вважає військовий на псевдо Естет – Віталій Коршенко.

 Віталій КОРШЕНКО

старший сержант 15 окремого гірсько-штурмового батальйону 128 ОГПБр

 Загалом проблема в тому, що ми для тої сторони дуже передбачувані, тому що однакова школа, тому інший досвід для нас дуже корисний, щоб був якийсь ефект несподіванки, це основне що я для себе тут хочу узяти.

Більш штурмових таких навичок, це от незайве, тому що ми усі пройшли цю позиційну війну, окопну, вона може тривати десятиріччями, а досвід, ми ж усе-таки штурмова бригада, гірська-штурмова, і от досвід штурмовий, військово-штурмовий, це треба-це треба.

 Курси Орбітал започатковані у Британії в 2015 році. Вони включають 8 базових програм. Серед яких: планування операцій, тактика, контрснайперска боротьба, медицина – все згідно стандартів НАТО. Серед десятка запитань, які задають британцям українські військові – питання щодо НАТО серед лідерів.

 майор МІШЕЛ

керівник команди інструкторів армії Великої Британії

найбільше це питання щодо НАТО, щодо взаємодії британської армії з країнами НАТО, щодо певного досвіду, певних успіхів по питаннях НАТО, а  зважаючи на те, що у нас є певні інструктори, які ми досвід у співпраці з НАТО, ми завжди раді поділитися цим досвідом і цією інформацією.

27-ми річний Олександр вперше на подібних навчаннях. Контрактник лише здобуває необхідні військові навички і вважає, що для бойових умов вони необхідні.

Олександр ТРЕТЬЯК

військовослужбовець 15 окремого гісрько-штурмового батальйону 128 ОГРБр

 для меня это новое, интересней, чего то хочется в себя накопить, чтоб знать, в каких ситуациях как что делать, чтоб не нервировать, не нервничать. Я научился хорошо стрелять, держать темп, дыхание, работа в парах, в двойках-тройках, все перемещения, которые преподают инструктора. Инструктора очень хорошие, преподают четко, ясно, понятно, начинаешь уже с ними на ихнем языке разговаривать, понимаешь их с полуслова, как они объясняют, что делать.

Усі заняття відбуваються у неформальній обстановці. 40 британських інструкторів паралельно працюють у сформованих групах, для того, щоб кожен курсант мав змогу попрактикуватися у відповідній вправі. Українським командирам до душі методика донесення матеріалу.

 Леонід ХОДА

заступник комбрига 128 ОГПБр

Саме методика викладання, саме методика викладення матеріалу, навчання, якщо елементи тактичної дії ті ж самі, як у нас, рух по пересіченій місцевості, урбанізовані, те ж саме, як у нас, то сама методика мені сподобалась  викладання, вона построєна на елементах заохочення,  тобто, зробив, виконав елемент на відмінно, його заохотили, молодєц, тобто від елемента до елемента переходимо. Нема такого, як давай-давай-давай, все по елементам.

Після складання тестів українські військові отримають кваліфікаційні сертифікати і допуск до міжнародних навчань вищого рівня.