Подробиці

В Ужгороді стартував уже традиційний фестиваль «Закарпатське божоле». Приїхали не тільки закарпатські винороби, але й українські.

Богдан Павлій – один із них. Хоча сам зі Львівщини, уже більше 20 років вирощує виноград на хмельницьких грунтах. У його колекції близько 350 сортів.

Богдан ПАВЛІЙ, винороб

Все, що в мене найкраще – я привіз. По-перше, це божоле. Зроблене із білого винограду нашого місцевого, який називається «Дублянський». Божоле рожеве, це з німецького сорту «Барон», ну і червоне божоле. Це із суміші венгерської і німецької селекції.

У старовинних підвалах «Совиного гнізда» зібралося понад тридцять виноробів. Привезли з собою не тільки молоді, але й витримані вина.

Олександр КОВАЧ, голова Спілки приватних виноградарів та виноробів Закарпаття

Десятирічний досвід показує, що гості все-таки хочуть попробувати і такого вина. Плюс і винороби хочуть тим похвалитись. І друге нововведення: ми заборонили палинку. Вибір вина, ви бачите, величезний. Виноробів багато. Є багато сиру, як завжди. Багато меду, мясних виробів.

На цей винний фестиваль приїздять туристи з усієї України. Львів’янка Марія прикупила собі та в подарунок рідним різні види вина.

Марія, туристка зі Львова

Я дуже багато різних придбала. І молоді, і старші вина. Дуже мені подобається тут фестиваль. Дуже гарні вина.

Фестиваль «Закарпатське божоле» триватиме три дні, до неділі, 18-го листопада. Вхід у винні підвали вільний. Протягом вихідних гостей розважатимуть гурти «Анця», «Рокаш» і «Чаламада».