Подробиці

Беата КУРКУЛЬ, художниця

На цій роботі зображений один із наших підопічних та друзів-прикордонників Женя Гладков. З ним познайомилися наприкінці 2014 року, коли він отримав поранення на Червоній Таловці, підірвався на розтяжці. Спочатку я запропонувала написати Женін портрет, але він попросив намалювати його доньку – Дашу. Так і вийшла одна із найвідоміших картин, я ото в кутку і підписала.

Її роботи прикрашають інтер’єри багатьох прикордонних підрозділів, ставали обкладинками журналів чи мотиваційних плакатів. Мисткиня створює образи охоронців державних рубежів за допомогою графічного планшета, електронного пера та комп’ютерних програм. Образи «зелених беретів», створених Беатою Куркуль, відомі не тільки в Україні, але й за її межами.  Герої творів — прикордонники, які боронять рідну землю від країни-агресора, захищають державні рубежі та спокій співвітчизників.

Беата КУРКУЛЬ, художниця

У 2014 році у чоловіка-волонтера з’явилися підопічні-прикордонники. Напевно, якби тоді це були збройні сили, то зображала б збройні сили. А так маємо стражів кордону. Уже із 2015 року тісно співпрацюємо із різними підрозділами, навіть виїжджали на різні ділянки кордону, з багатьма прикордонниками є такі тісні стосунки, засновані на глибокій довірі та повазі. За часи війни вони уже всі стали як частиною родини.

Беата Куркуль — громадянка Литви, полька за національністю і українка у душі. Разом з чоловіком, громадянином України, уже протягом декількох років проживає та працює у Києві. І продовжують допомагають «зеленим беретам» як волонтери. Загалом є уже понад 85 робіт мисткині, які присвячені охоронцям кордону.

Беата КУРКУЛЬ, художниця

Мені, як художниці, приємно, що ці картини викликали таку реакцію, мають такий відгук. Вони так чи інакше допомагають бійцям, підтримують та викликають хороший настрій. І я пишаюся, що полотна є не тільки на мирній території України, але й разом із вояками у зоні АТО. Знаю, що злопці роздруковували і вішали картини на Сході. І досі це роблять. Навіть нещодавно телефонував мені друг-прикордонник, який є тепер у зоні ООС. Каже: тут твої картини не тільки на стінах, але і на столах чи телефонах бійців. Це ж класно, що мистецтво працює.

У найзахіднішому місті України виставка Беати стала частиною відзначення річниці Чопського прикордонного загону. Картини виставили на площі Європейській. Усього на виставці представили понад 20 робіт художниці, виконаних у техніці комп’ютерної графіки у режимі 2D.

Беата КУРКУЛЬ, художниця

В чому плюс такої техніки? Оригінальні файли вони так – електронні, потім їх можна роздрукувати практично на будь-якому носії (ПВХ, холст, скло). Є кілька робіт загальної тематики, коли просто образ виник у голові, основна ж частина картин – це або історії прикордонників, конкректної людини чи події, або ж заснована на відео та фото, якими зі мною ділилися бійці.

Після завершення виставки Беата Куркуль подарувала виставлені роботи Чопському прикордонному загону.