Подробиці

Ректор УжНУ Володимир Смоланка та апостольський Адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії владика Ніл Лущак підписали угоду про спільні наміри щодо розбудови історичної території. З 1883 року до 1949 на Замковій горі під опікою греко-католицької церкви працював гуртожиток для сиріт та дітей із малозабезпечених родин. Радянська влада конфіскувала приміщення і землю, гуртожиток закрили. Вже у 80-ті роки тут розміщувалась військова кафедра, гаражі,  майстерні університету та видавництво «Говерла».  Але настав час, коли інтереси церкви та держави об’єднались і за кілька років силами вірників на цьому місці знову відкриють гуртожиток для студентів з незаможних родин та студентів-сиріт. Крім цього відбудеться реконструкція видавництва та приміщень, які належать УжНУ. Від цього об»єднання виграють усі і церква, і університет.

Володимир СМОЛАНКА

ректор УжНУ

Рішенням ужгородської міської ради та частина, яка відноситься до комунальної власності була вилучена і передана уже єпархії, а частина державної власності  залишається у нашій власності, це  та частина про яку я  говорив, це видавництво, плюс всі приміщення додаткові, які ми спільно приведемо в порядок і будемо використовувати спільно також, як та частина, яка відноситься до   комунальної власності, власно кажучи те, де планується зробити, хороше , сучасне, з сучасними достойними умовами перебування для студентів з незаможних родин  в тому числі ужгородського національного університету.

владика Ніл

апостольський Адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії

 Наша мрія така, щоб там могли проживати студенти, які навчаються в національному університеті ужгородському, їхня кількість, ми б хотіли, щоб їх була добра сотня, але наскільки нам це удасться зробити покаже вже час, так плануємо, щоб там були в одному крилі були дівчата, в другому крилі хлопців, бо там є дав крила будови, і обов»язково, щоб там відбувалася духовна формація.  Ми дуже хочемо виховувати молодь в таких християнських цінностях, готувати їх теж до сімейного життя, до життя потім, яке вони потім по закінченні університутету проводять як уже професійні працівники, які будуть мати свою спеціальність, щоби там був дух Ісуса Христа.