Подробиці

Місце, яке заряджає, відтепер у самому центрі Ужгорода у абсолютному розпорядженні містян. На набережній Незалежності розташувалася лавка, яка живиться сонячною енергією, а відповідно виконуватиме і функцію зарядки мобільних пристроїв. Усього, лавиця розрахована на 4 USB-порти.

Ірина МІЛЛЕР, керівниця проекту «Сонячна лавка – приклад ефектів альтернативної енергії»

Потрібне впровадження альтернативних джерел енергії, як у місті — так і в країні. Це дешевше, на цьому можна навіть заробляти. Це те, що потрібно місту. Наприклад, можна освітлювати прибудинкові території, ОСББ, на альтернативних джерелах енергії це набагато дешевше і вигідніше.

Проект «Сонячної лавки» ініціаторам вдалося реалізувати за підтримки Агентства США із міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Акселератор важливих ідей». Анна Сабадош каже: встановлення лавиці такого типу — це, перш за все, заклик до раціональності у використанні ресурсів, які все ж вичерпні.

Анна САБАДОШ, голова громадської організації «Зелений варош»

Лавиці із сонячними панелями розташовані у багатьох містах нашої країни у Луцьку, Рівному та Чернівцях. Чому ж у нас не може такого бути? Хочеться щоб містяни ставилися до цього позитивно і разом із тим розуміли що все ж таки майбутнє за альтернативними джерелами енергії. Природні ресурси вичерпні, тож рано чи пізно вони таки вичерпаються.

За словами ініціаторів на сьогодні вже успішно реалізованого проекту, лавиця — лише початок на шляху до альтернативного використання енергії, своєї реалізації чекають ще низка проектів, про які повідомлять згодом.