Подробиці

1 березня 2018 року стартував проект із вдосконалення стратегії зниження ризиків стихійних лих у Закарпатській області. У першу чергу, йдеться про соляні шахти у смт. Солотвино. У 2007-му році вони були затоплені і внаслідок цього сформувалися масивні карстові провалля, які є небезпечними.

Стелла ШЕХУНОВА, член-кореспондент НАН України

На території солотвинського солерудника і на території селища немає ні однієї спостережної свердловини за рівнями навіть грунтових вод. Тобто, це те, що може призводити до руйнування соляної поверхні і провокувати розвиток цих карстових процесів далі. Одна з рекомендацій цього проекту – це було відновлення системи моніторингу. Але, щоб відновити систему моніторингу, треба зробити попередні геологічні дослідження і визначити, де мусять бути ті місця, в яких будуть пробурені спостережливі свердловини моніторингові.

У 2016-му році у рамках проекту відбулася консультативна місія. Експерти на чолі з представниками Європейської комісії оглянули солотвинські шахти і дійшли висновку щодо високої ймовірності їх затоплення ще раз.

Ширк МЕЄР, заступник керівника проекту, керівник робочого пакету

Це була тритижнева місія. У ній взяло участь 16 досвідчених експертів з Європейського Союзу. У результаті, однією з наших головних рекомендацій було створити план дій та інвестицій, який допоможе надати більше безпеки населенню, яке там проживає.

Проект триватиме два роки. Завершиться у 2020-му. Фінансується він на 75% європейськими партнерами, на 25% — українською стороною.