Подробиці

Солодкий Ужгород. У місті уже втретє стартував фестиваль «Закарпатський пряник», який скликає усіх охочих відчути новорічну атмосферу. От і Емілія прийшла на свято разом із дочкою. Каже: свою порцію смаколиків уже придбали.

Емілія МАДЯР-ФАЗЕКАШ, відвідувачка фестивалю

Дуже гарно, приємно, що організували таке свято. Прийшли з дитиною. Зразу це аромат пряників,

Святковий ярмарок зі смаколиками та хендмейдом розгорнули у «Совиному гнізді». Біля новорічної ялинки розташувалося пряникове містечко із сотень солодких хатинок.

Олександр ЛЯХІН, співорганізатор фестивалю

Зараз ці хатинки робили не тільки виробники пряників, а також була можливість у людей, котрі хотять, але не мають змоги зробити це вдома, або не вміють. Або не розуміють, як це робити. Тому ми давали готові вже заготовки, давали айсинг. І діти з батьками складали ці хатинки.

Пряники тут є на різний смак і вигляд: солодкі та навіть «з перчинкою».

Таміла МАШКАРИНЕЦЬ, учасниця фестивалю

Є пряники з маком, з кокосом, з перцем Чилі є, з корнемімбиря. Такі цікаві пряники.

Свою локацію на фестивалі презентував і «Рух підтримки закарпатських військових». Пригощатимуть гостей теплими пряними напоями.

Наталія СИНЕВИЧ, волонтерка

Ми їм будемо дарувати дуже гарний настрій. Хороші смаколики. Це у нас будуть кекси, млинці з різними начинками, а також автентичний кіш, який приготували закарпатські хазяйки.

«Фестивалити» Ужгород буде три дні. До неділі включно. Тоді ж проведуть благодійний аукціон пряникових хатинок.  А усі виручені кошти передадуть трирічній Марійці, яка зараз перебуває на лікуванні в Італії.