Подробиці

Засніжило у травні. У закарпатських високогір’ях Карпат – сніг та налипання мокрого снігу. Висота снігового покриву на Говерлі, Петрусі і Драгобраті збільшилася на 15 сантиметрів, вночі стовпчики термометрів показували 2-4 градуси морозу. Для травня це аномальна ситуація, — зазначають синоптики.

Василь МАНІВЧУК, синоптик

Звичайно, це досить пізно для такої кількості снігу. В історії спостережень, у нас, звичайно, випадали опади у вигляді снігу,але кількість снігу, яка випала, вона досить суттєва.

Через погіршення погоди, закарпатські рятувальники застерігають туристів, за можливості, утриматися від довготривалих походів у гори. Адже, у напередодні у горах на Воловеччині  ледь не загинула 58-річна туристка із Чехії. Вона вирушила у похід разом із групою, але від решти поволі відставала. Рятувальники знайшли її непритомною та надали допомогу.

Наталія БАТИР, речниця Держслужби з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області

Її супутниця повідомила про це рятувальників за номером 101. Сказала координати, де вони, ймовірно, знаходяться. Через дві години рятувальники знайшли постраждалу. На той момент постраждала знаходилась без свідомості.

Це свідчить про те, що туристка не підготувалася вдало до походу. Не взяла з собою теплих речей, внаслідок чого і переохолодила організм.

Чеську туристку гірські рятувальники привели до тями і транспортували до села Пилипець, де передали до рук лікарів. Ті діагностували жінці загальне переохолодження.