Подробиці

Простір творчості відкрили в ужгородській школі номер 3. Відтепер у спеціалізованому приміщенні усі охочі зможуть спробувати себе в ролі радіо та телеведучого, навчитись знімати та монтувати відео та аудіо ролики. Все це стало можливо завдяки проекту «Разом сильніші», який підтримало консульство Словаччини в Ужгороді,  Карпатська агенція прав людини «Вестед» та місто.

Микола ЯЦКОВ

керівник Карпатської агенції прав людини «Вестед»

Ми дійсно бачили під час шкільних  виборів у цій школі,  що був запит на те, щоб зробити якийсь креативний простір, бо всі про це говорили, що їм це потрібно, і особливо звертали увагу, акцентували, що  вони хотіли спробувати себе в онлайн журналістиці, онлайн радіо запустити,  і тут всі зірки збіглись, вже є проблема, є ідея, дійсно треба було гуртувати дітей, які пережили конфлікт, щоб вони себе більш краще відчували, тому що ми розуміємо, що вони замикаються, вони тримають цей стрес у собі, а навпаки треба спілкуватися, кооперуватися, шукати якісь знайомства, знайомитися з молоддю , кооперуватися, і створювати якісь нові продукти.

Планує втілити свою дитячу мрію і 14-ти річна Аніта. Тепер крім бажання вона має і базу, де можна навчитися усім азам телевізійної та радіожурналістики, де в колі однодумців можна креативити над сценаріями та монтувати ролики.

Аніта ПЕРЕСИЧАНСЬКА

учениця Ужгородської ЗОШ №3

У нас будуть новини тут, ми будемо знімати новини, у нас буде дуже багато проектів, також, у мене була така мрія стати журналістом і я думаю, це мені допоможе втілити у реальність. СКЛЕЙКА Я почула про цей проект, коли він був лише у задумках, тоді я одразу сказала, що я б хотіла сюди піти і  ту ми вдосконалюємо наші навички.

 Великий потенціал для розвитку власної творчості бачить і оригіналка Діана. Дівчина займається малюванням та створенням кіно анімації.

Діана ДЕМІДОВА

учениця Ужгородської ЗОШ №3

Я шукаю своє натхнення  у всьому, у музиці, у роботах інших художників України та інших країн, мене надихають люди, які сильні, я які, з яких я можу узяти приклад персонажа, якого я можу зробити для себе,  потім, можливо написати якийсь рассказик, творик а потім, коли у мене буде майже живий персонаж я можу зробити анімацію.

Серію майстер-класів для радіопочатківців провів керівник радіо Єден Олексій Уманський. Підопічними задоволений, каже, що потенціал є, аби було бажання його розивавати.

Олексій УМАНСЬКИЙ

радіоведучий, керівник радіостудії «Єден»

 Базові знання, але це знання, які не всі радіожурналісти мають, тому що ми працювали в різних жанрах журналістики,  ми виходили на вулицю, робили якісь заняття, ми робили віддалені ефіри, тобто я навчив їх як користуватися технікою, як її підключати, вони самостійно, може це буде трохи сексизм, но і дівчата і хлопці однаково вміють це робити підключати, запускати, тобто знання є, але наскільки вони їх будуть використовувати, я цього не знаю.

 Ще донедавна це шкільне приміщення було звичним підвалом без перспективи власного розвитку. Але тепер тут епіцентр творчої думки, задумів та простору мистецтва. Все для їх розвитку є, і відповідне обладнання і  підтримка дорослих.