Подробиці

У середмісті Ужгорода перевіряють секонд-хенди. Працівники поліції і держпрофспоживслужби вийшли на рейд. Промоніторили, чи дотримуються тут усіх протиепідемічних заходів. Із працівниками магазинів провели роз’яснювальні розмови.

Людмила КОЛОМОЄЦЬ, начальниця відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

Перед початком роботи повинні обовязково проводити температурний скринінг працівників. Повинні бути розміщені антисептики при ході, повинні бути диззасоби, повинні працівники кожні дві години проводити вологе прибирання приміщень.

Під час рейду виявили: «болюче місце» ужгородських магазинів вживаного одягу –  це соціальна дистанція.

Микола ГРЯДІЛЬ, працівник Ужгородського відділу поліції ГУНП у Закарпатській області, капітан поліції

Якщо всередині в приміщеннях більш-менш люди дотримуються дистанції, то ситуація трохи гірша назовні. У деякі дні, коли є найбільше скупчення людей.

У мережі публікують відео, де ще до відкриття — біля дверей аншлаг. Люди скупчуються перед входом у черги із кількох десятків осіб. При цьому знаходяться впритул один до одного.

Марія МАЛОШ, продавчиня

Ну в нас у понеділок і в неділю, що мусимо контролювати людей.

Покупців в ужгородських «секонд-хендах» дійсно вистачає. Особливо при оновленні вагового товару і в останній день. Кажуть: про карантинні правила знають.

Крістіна, відвідувачка магазину

Тримати дистанцію, мити руки, маску носити.

Дивитися нормально речі. А тримати дистанцію в три кроки треба.

Анна ГОРБАТОК, відвідувачка магазину

Приймаю всі міри. Нічого не боюся. Паніку не піднімаємо.

Всюди: в автобусах, в магазині, всюди дотримуються норм. Жалітися немає чого.

Згідно норм, у магазині повинна бути одна людина на 10 квадратних метрів. Якщо приміщення в двісті квадратів – дозволено одночасно впускати 20 відвідувачів. Із цим виникають проблеми, – кажуть продавці.

Марія МАЛОШ, продавчиня

28 на два етажа може бути.

Поліна ЖАРКОВА, продавчиня

Не хочуть виходити, не хочуть одягати маски. Ми їм пропонуємо одягати одноразові рукавички. Тоже не хочуть одягати.

Антисептики і дезінфікуючі засоби у закладах повинні мати державну реєстрацію. Про  обов’язкову наявність маски і дотримання дистанції відвідувачам мають нагадувати інформаційні стенди. Не у всіх магазинах вони були.

Проінспектували секонд-хенди в центрі міста: на вулицях Фединця, Корятовича, Швабській, на площі Петефі, а також у «Новому Районі». Рейд – попереджувальний. Жодного протоколу не склали. Загалом же штраф за невиконання Постанови фізичними особами складає від 17 тисяч грн., для юридичних осіб – від 34 тис. грн.