Подробиці

Тисячі літрів та десятки сортів молодого вина, сотні відвідувачів та коляди. В Мукачеві фестивалять на «Червеному вині». Цього року він ювілейний, 25. За ці роки його репутація лише зростає і на сьогодні цей фестиваль найпотужніший серед тематичних заходів. Наповнитися атмосферою свята збираються не тільки містяни, а й численні гості з різних  куточків України.

Наталія СОЛОВЙОВА

відвідувачка фесту з Донецька

«Я в восторге, очень красиво, все доброжелательны. Гостеприимний здесь город, люди хорошие. Ми с Донецка, здесь совсем другая атмосфера, поэтому очень нравится»

Світлана ГЛАГОЛА

мукачівка

«Загалом впечетленія дуже приємно. Красіво, акуратно, чисто, вкуснопахнет. Разве то погано? Ми і так нікуди не ходимо, вдома сидимо. Робота-дом, робота-дом. Канєшно потрібно, поспілкуватися з колегами.»

Яке спілкуванння на Закарпатті без традиційного келиха вина? А куштувати є що. Цьогоріч свою продукцію на фестивалі представили 40 виноробів. В кожного щонайменше 10 сортів вина. Найкраще розпродається гаряче вино і  глінтвейн. Білий, рожевий, червоний, вишневий та навіть королівський — продають його навіть в пляшках.

Олександр ПАУШ

винороб

«Но глінтвейн ми зараз більше робиме, щоб люди ся зігрівали. Тоесть холодне вино, зараз можуть максимум що взяти з собою в бутилу додому. Є багато клієнтів, які хочуть глінтвейн попити вдома. І для того ми даєме таку можливість. Він так же само вариться, така ж рецептура. Ви можете взяти з собою бутилку і холодний пити, або вилити в каструлю і розігріти. Для чого то ся робить, бо кожен каже, ей та я можу вдома сам зробити, а в конечномітоге не роблять, бо то треба много часу на то приділити, много спецій оригінальних»

В кожного винороба дегустаційна комісія відібрала кілька зразків вина, аби за смаковими якостями та лабораторним методом визначити переможця в категоріях «Краще вино Закарпаття», «Вино від мера Мукачева», «Краще фестивальне вино». В четвертій категорії «Народний вибір» переможця визначать відвідувачі.

Василь ШАЛЕНИК

винороб

«На дегустацію я дав «Каберне» 2018 року і «Отелла» 2019 року сухі. Більше нахил іде до червених сухих, бо празник червеного вина. Попитом більше користуються напівсолодкі, бо середній потребітель любить ті, що легкі, без кислинки. Сухі вина люблять більш гурмани і закарпатці. Винороби теж сухі вина п’ють.»

Окрім вина тут можна придбати закарпатський мед, сир та сувеніри. А ще зігрітися теплим чаєм та наїстися  від душі стравами на мангалі. Впродовж всіх фестивальних днів гостей розважатимуть закарпатські гурти та колядники. Вже традиційно в один з перших днів відбулася видовищна хода бетлегемів.

Наталія ПЕТІЙ – ПОТАПЧУК

художній керівник Заслуженого академічного Закарпатського народного хору 

«Цей фестиваль починається із такої урочистої ходи, бетлегемів. Стартує дуже багато колядницьких груп, основним флагманом веде Закарпатський народний хор. В нашому колективі близько 50 учасників, а загалом кілька сотень.»

До 14 січня Мукачево буде фестивалити. Разом з виступами колядницьких колективів та спільним виконанням коди «Нова радість стала».