Подробиці

30 випускників проекту «Україна-Норвегія. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» отримали свої дипломи, що засвідчили успішне проходження навчання та отримання нового фаху. На Закарпатті — це уже п’ятий випуск, де колишні військові та їхні родини мали змогу опанувати нову спеціальність. Тетяна на навчання потрапила вслід за чоловіком. Каже: для їхньої родини — це цінний досвід і неабияка підтримка.

Тетяна ЛОГВІНОВА випускниця проекту «Норвегія-Україна» на Закарпатті

Два роки тому мій чоловік пройшов ці курси, отримав нову спеціальність, також написав свій проект, бізнес-план до нього. Я дуже довго вагалася, а потім ризикнула і також навчалася. + загалом навчитися писати бізнес-план, коли ти не економіст, навчитися писати грантовий проект, отримати нові соціальні знайомства, отримати купу цікавих ідей, коли у тебе є одна ідея, ти нею ділишся і уже маєш дві. Це дуже корисно. Бо всі ці люди між собою дуже добре спілкуються. Крім того проект був дуже корисним для багатьох військовослужбовців і для мого чоловіка, бо у них значно м’якше протікає посттравматичний синдром, під час цього навчання, бо тут ще й чудова психологічна реабілітація.

Після закінчення навчання Тетяна мріє втілити свою ідею — відкрити дошкільний навчальний заклад. Каже: знань достатньо, бажання велике

Тетяна ЛОГВІНОВА випускниця проекту “Норвегія-Україна» на Закарпатті

Я навчилася писати грантові проекти і в майбутньому хочу зреалізувати написання гранту для відкриття приватного дошкільного навчального закладу. Для цього треба тільки більш стабільний час: аби не було епідемій, не було карантинів, бо поки в такі буремні часи — це доволі ризикова справа.

Частина учасників проекту на навчання прийшли з уже майже готовими ідеями, відтак дехто розпочав свої справи уже навіть під час навчання.

Сергій КУЗНЄВ координатор проекту «Норвегія-Україна» на Закарпатті

Практично готовий бізнес уже в трьох учасників точно. Це уже готовий бізнес. У нас є хлопець, який уже під час проекту продавав свою продукцію. У нас є військовий капелан, який возить туристичні групи. І у нас уже є дівчата і хлопці, які уже проводять екскурсії. Тобто у них уже є бізнеси, які працюють.

Вручення дипломів провели в святковій обстановці, в Закарпатському обласному музеї архітектури та побуту. Церемонії вручення передувало урочисте виконання гімнів Норвегії та України.

Загалом, за час існування проекту на Закарпатті новий фах отримали 140 колишніх військових та членів їхніх родин. Цьогорічне навчання було особливим, через пандемію COVID-19, частина занять відбувалася в режимі онлайн.