Подробиці

Три всесвіти у єдиній можливості зупинити час. В Ужгороді у просторі «Смарт Поінт» відбулася фотовиставка «Жінка поміж страхами». У проекті зі спільною ідеєю залучені три авторки —Любов Дуракова, Кашия Бонецька та Олена Хасид. Кураторка виставки, режисерка та фотографиня Любов Дуракова розглядає світлини  як інструмент для дослідження і сприйняття оточення.

Любов ДУРАКОВА

фотографиня, кураторка фотовиставки

Я хотіла зібрати трьох фотографів, тобто, жінка і її тіло, жінка у сім’ї та жінка пов’язана із роботою. Це звісно умовний поділ, наприклад одна із учасниць проекту польська фотографиня, її проект дуже особистий про маму, у якої хвороба Альцгеймера. Ця ж недуга спіткала і її бабусю, авторка занепокоєна тим, що на неї ймовірно теж очікує цей сценарій. Це – її особистий страх, вона намагається з ним впоратися.

Третя авторка Олена Хасид у своєму фотопроекті демонструє, які страхи переживає жінка щодо власного тіла. Серія виконань ставить глядача перед питанням: чому стереотипи щодо «жіночої» зовнішності такі живучі у сучасному суспільстві і чому суспільній думці дозволено цькувати тих, хто ці стереотипи ламає. На захід завітало чимало небайдужих до теми, яку не побоялися підняти авторки.

Жанна ЦІНИК

відвідувачка заходу

Я взагалі дуже полюбляю простір Смарт Поінт, тут постійно відбуваються цікаві події. Я звісно стежу за їхньою сторінкою у Фейсбук і побачила що дуже цікава тема заходу. Звичайно у кожного є страхи, як у жінок — так і у чоловіків. Виразно зацікавило що автори проекту, саме жінки і власне мені захотілося побачити ці серії робіт.

Проект «Жінка поміж страхами» втілили за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID. Виставка триватиме до 24 вересня.