Подробиці

Вперше на Західну Україну завітали представниці ООН та ЮНІСЕФ, із візитом відвідали Закарпаття. У їхньому фокусі — питання COVID-19, смертності серед дітей та потреб нацменшин у краї. Спілкуючись із журналістами, координаторка системи ООН в Україні нагадала і про унікальні можливості області.

Оснат ЛУБРАНІ – координаторка системи ООН в Україні

Ми обговорили питання можливостей, які існують у цьому регіоні через його унікальність. Адже область межує із чотирма країнами Євросоюзу і це вікно можливостей, яке потрібно використовувати. Також ми обговорювали питання викликів, які стоять зокрема у економічній площині. І можливо через консультації та поради ми знайдемо відповідь на виклики, які стоять перед регіоном.

Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сільвандер розповіла на зустрічі, що ознайомлюється з перспективами для співпраці ЮНІСЕФ з регіоном. А також навели ймовірні причини невтішної статистики стосовно рівня дитячої смерності.

Лотта СІЛЬВАНДЕР — голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні

Дитяча смертність може бути через низку чинників. Одна із причин, яку ми спостерігали в Україні, це те, що вагітні жінки не доглядають за перебігом вагітності і з’являються у клініці, коли вже запізно. Мені відомо, що у декількох громадах практикують пологи вдома і також може становити певну загрозу. На жаль, є і момент відсутності потрібних фахівців у віддалених населених пунктах. Це частково і є поясненням такого високого рівня дитячої смертності.

У рамках візиту Лотта Сільвандер також запропонувала провести безоплатні тренінги для медиків та працівників освітньої сфери, яких навчатимуть роботі із соціально незахищеними верствами населення. Представники ООН та обласної влади домовилися про подальшу співпрацю у різних сферах життєдіяльності області.