Подробиці

Студенти УжНУ розпочали новий навчальний рік. Для першокурсників організували урочисту посвяту біля головного корпусу університету. Вони не приховують свого захоплення та задоволення від обраного навчального закладу.

Вероніка БОРА

студентка 1 курсу медичного факультету

Від цього університету я чекаю дуже багато, тому що я хотіла саме в Ужгород, більше нікуди. Я планувала, звісно, і в Київ, як всі студенти, далеко від дому, але Ужгород в моєму серці.

Віктор ГУРЦИК

студент 1 курсу юридичного факультету

Був вибір, чесно кажучи, між Харковом і Ужгородом, тому що це тут поряд. У Харків не вступив через медкомісію, тому що поганий зір. А тут бути вдома і все ж таки легше навчатися та приїжджати до батьків.

Юлія ДЕРДЮК

студентка 1 курсу відділення журналістики

Тут атмосфера зовсім інша, інші люди. Я думаю, що якість освіти дуже хороша і, я сподіваюся, що все буде добре. На сайті Ужгородського університету я здобула інформацію і про якість освіти, і всі освітні плани. Мені все підходить, усе сподобалося. Навіть краще, ніж у Києві.

З вітальним словом на святі виступив ректор вишу Володимир Смоланка.

Володимир СМОЛАНКА

ректор УжНУ

Це реально перший серйозний крок у вашому дорослому житті. Ви мали прекрасних вчителів у школі, але і прекрасних викладачів ви будете мати в університеті. Вони будуть надавати вам знання, ви їх мусите взяти. Тому будьте активними, будьте енергійними і скористайтеся цією можливістю.

Університетські династій – те, чим пишається виш. Цьогоріч серед першокурсників онук посла України у Словаччині. Родина надала перевагу українському ВУЗу, адже переконана: молодь самостійно має творити своє майбутнє у своїй країні.

Олег ГАВАШІ

екс-губернатор Закарпатської області, посол України у Словаччині

Закінчив математичний факультет я, мій син закінчив математичний факультет. І сьогодні в нашій сім’ї радісна подія – онук вступив на інженерно-технічний. Мені сьогодні просто радісно дивитися на цю молодь, на те, що я впевнений, що наша країна з такими дітьми, з такою молоддю має майбутнє. І хочеться побажати їм, щоб вони отримали міцні знання, які, я впевнений, дасть їм Ужгородський національний університет.

Університет справді може похизуватися розмаїттям студентів. Щодо географії, то беззаперечним лідером стала Закарпатська область. На другому ж місці опинився Львів.

Ігор КОРОЛЬ

проректор з науково-педагогічної роботи

 Відрадно казати, що цього року ми набрали на 10 відсотків більше вступників, ніж минулого року. При цьому, більше, як завжди, ми набрали студентів із Закарпатської області – це 90 з лишнім відсотків саме закарпатців.Після Закарпатської найбільше першокурсників у нас є саме з Львівської області – це 4,6 відсотки. Крім того є також Івано-Франківська, Волинська, Житомирська, Київська. А загалом, майже всі регіони України представлені в нас на першому курсі.

Щороку для студентів вигадують на посвяті щось нове. Зараз вони можуть сфотографуватися у рамці однієї із соціальних мереж та на тлі абревіатури університету.

Щасливі першокурсники з нетерпінням чекають початку пар,  їхні старші колеги закінчують практику та налаштовуються на зимову сесію. Та не навчанням єдиним обмежиться їхнє життя. Студентські роки обіцяють багато пригод, відсутність сну та нові емоції.