Подробиці

Понад 30 кленів та з десяток дерев гінкго. Учасники англомовного speaking-club «Вікно в Америку», яке працює у Закарпатській обласній бібліотеці, спільно із громадською організацією «Екосфера» провели екологічну акцію із висадки дерев. Локацію обрали символічну для ужгородців – парк «Кірпічка». Цей захід – одна зі складових проекту, приуроченого до Дня землі.

Вікторія ЗАМУЛА

працівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку»

У Штатах взагалі дуже широко відзначають цей день, піклуються про екологію. Говорити про екологічні проблеми  — зараз говорять багато. Втім, вважаю, що від слів потрібно переходити до дій. От ми і вирішили із підлітками зробити таку добру справу – нехай маленьку, але зробити, щось хороше для нашого міста.

Перші теплі весняні промені та суттєве підвищення температури повітря сприяють хорошому прийняттю саджанців. І хоч земля тут кам’яниста, дерева приживуться, — запевняють біологи. Екологічні ж ініціативи від молоді сприймають позитивно та із перспективою на майбутнє. Загалом тут висадили понад 40 кленів та дерев гінкго.

Катерина СТАНКЕВИЧ-КОВАЛЬ

виконавчий директор ГО «Екосфера»

Клени висадимо вздовж цієї алеї, аби затінити територію. Адже цей парк полюбляють родини та мешканці, які живуть неподалік у багатоповерхівках. Тому тіниста територія тут не завадить. Гінкго Білоба садитимемо хаотично, не в ряд. Вони гарно приживуться. Саджанці нам надав біологічний факультет, їхній Ботанічний сад. Ми до них звернулися – а вони радо відгукнулися на нашу пропозицію.

Гарна кленова алея та затінок дерев може доповнити майбутній зелений простір у парку. Втім, як зазначають організатори акції, зараз головне уберегти саджанці від вандалів.