Подробиці

Вуличний захід «Бузкова стрічка. Вільні від страху – вільні від насилля» провели в Ужгороді. Усе це — в рамках міжнародної акції «16 днів активних дій проти насильства». Ужгородцям та гостям міста роздали інформаційні буклети та розповіли про проблему насильства, як захистити себе від неї та уберегти інших.

Наталія ОМЕЛЯНЮК

заступник директора Департаменту соцзахисту населення  Закарпатської ОДА

16 днів у світі тривають, зокрема, й на Закарпатті різноманітні флешмоби, семінари, навчання, тренінги, вуличні акції, які мають на меті привернути увагу всіх громадян до проблеми насильства щодо дівчат і жінок. Скажу вам, що в цьому році вже за 9 місяців маємо понад 2300 звернень від осіб, які відчувають насильство. Найбільше — від жінок ,але є від чоловіків і дітей. Звернутися за допомогою можна за номером 116123, до поліції, до Департаменту соцзахисту, до центру соціальних служб, до служби у справах людей. Можна повідомити письмово анонімно, можна звернутися до органів місцевого самоврядування, до громадської організації.

Громадські організації  мають змогу надати тимчасовий притулок людям, які відчувають щодо себе насильство. Також постраждалі особи можуть сподіватися на матеріальну та психологічну допомогу.