Подробиці

Упродовж тижня на Закарпатті з робочим візитом  перебувала делегація поліцейських з Донецької та Луганської областей, а також представники громадськості. Правоохоронці зі Сходу України на прикладі закарпатських патрульних переймали їхній досвід стосовно форм взаємодії із населенням.

Валерій НАЙМАН, заступник начальника УПП в Закарпатській області

Основні проекти, які були ознайомлені – це у нас шкільний патруль, паркова поліція. Діє на базі Ужгородського району, міста Ужгорода та Мукачева шкільний патруль. Також було представлено нашим колегам та представникам громадськості «Вікенд з копами». Кава-ланч з начальником Управління була продемонстрована в одному із закладів Ужгорода.

Проект реалізовується за підтримки представників програми ПРООН в Україні — Відновлення та розбудова миру.

Жанна ЧМУТ, представник програми ПРООН Відновлення та розбудова миру

Ми побачили, що не вистачає якраз на засіданнях, да, обговорюють питання, обговорюють важливі, злободенні проблеми для кожної громади. Але їм не вистачає якоїсь інформації щодо реалізації інноваційних підходів для вирішення. Тому отак і виникла ідея. А давай ми зараз проаналізуємо, яка область впроваджує такі ідеї найкраще. Проаналізувавши, виявилось, що це і є Закарпатська область.

Донецькі та луганські поліцейські зізнаються: працюють понаднормово, в зоні Операції Об’єднаних Сил на них покладено більше обов’язків, ніж в інших регіонах України. Дбають не тільки про захист законних інтересів громадян, а й часом  чергують на блокпостах та лініях розмежування. Однак, за результатами проведеного ними соціологічного опитування, довіра населення окупованих територій до правоохоронців та владних органів низька. Причину цього поліцейські бачать у недостатній поінформованості громадян.

Тетяна КРАСЬКО, секретар Новгородської селищної ради, Донецька область

Коли не такі вже сильні бої відбуваються, не такі вже інтенсивні обстріли, то настає час на те, як розбудовувати мир, як вселити в людей надію на краще, на спокійне майбутнє, як відбудувати ту довіру, яка була до всіх цих страшних подій, свідками яких ми всі стали.

Це уже третій візит поліцейських зі Сходу України на Закарпаття. Наступний планують у травні цього року.