Подробиці

Рятувальники евакуюють дітей та водія із шкільного автобуса. Через зіткнення із трактором є ймовірність, що транспорт може вибухнути, тому діють оперативно і злагоджено — аби не завдати ще більшої шкоди.

Едуард  ГОРЗОВ  лікар швидкої допомоги

Перше – це треба дбати про безпеку всіх оточуючих, аби не збільшити кількість постраждалих. Далі це психологічна підтримка і координація дій між поліцією, медиками та рятувальниками.  Коли такі речі стаються, то на місці мало, що вводиться пацієнтам, а вже потім, коли прибуває допомога, вони розбираються що і як. Якщо треба усунути критичний стан – цим займаємося по ситуації.

Всі події відбуваються в рамках навчань, проте максимально наближені до реальності. За легендою, автобус із школярами зіштовхнувся із трактором – і діти і водій зазнали серйозних травм. За кілька хвилин на місце аваріях приїхали поліція, рятувальники та лікарі.

Людмила ЦІПКАЛО  фельдшер-рятувальник

Загорівся автобус, пожежники його потушили, аварійно-рятувальний загін дістає постраждалих, оглядає їх та надає першу долікарську допомогу.   Ми звісно звертаємо увагу на травми, на те – кого в першу чергу треба витягувати.

Подібні навчання фахівці проводять кілька разів у році і кажуть, що вони вкрай важливі, адже знання, як діяти в такій ситуації може врятувати не одне життя за умов справжньої аварії.

Володимир  КУЗЬМИК  заступник начальника управління лікувально-профілактичної роботи

Саме головне, що ми відробляємо – це взаємодія між бригадами екстренної медичної допомоги  і ДСНС та поліцією.  Головна задача медиків ту – це зробити сортіровку по важкості захворювань і відвоз у стаціонарне відділення.

В ДСНС наголошують – на навчаннях важливо відпрацювати алгоритм дій і довести їх до автоматизму, бо часу довго думати при наявності реальних постраждалих є не завжди і під впливом емоцій часто можна прийняти хибне рішення.