Подробиці

В Ужгороді почався інвестиційний форум «Закарпаття – бізнес в центрі Європи».  Участь у заході беруть майже 50 представників бізнесу з нашої та інших областей України, а також з–за кордону. За темпами збільшення прямих іноземних інвестицій Закарпаття посідає друге місце у державі. Тому подібні зібрання є вкрай важливими — переконані учасники.

 Оксана РОЗМАН, працівник консалтингової компанії

 Ольга КАПІТАН, прес-секретар «ПриватБанку»

Форум влаштували у форматі презентацій, дискусій, та пленарних засідань. Його мета — привернути увагу українських та європейських інвесторів до торговельно-економічних можливостей Закарпаття та економічно-інвестиційного потенціалу. Одним зі спікерів форуму є професор Ужгородського національного університету Володимир Приходько. Основна тема його виступу — питання інвестиційного розвитку.

Володимир ПРИХОДЬКО, спікер форуму

Інвестиції завжди є рушієм розвитку в наших нових умовах: політичних, економічних, в умовах асоціації з ЄС, реалізації угоди. Дуже на часі обговорення питання інвестиційного розвитку. Це не інвестиції заради самих інвестицій. Це засіб підвищення якості життя населення і сталого розвитку. Отут надзвичайно важлива тема, яку я би хотів представити учасникам — заради чого ми залучаємо інвестиції.

 Результатом форуму є підписання меморандуму між Департаментом економічного розвитку і торгівлі ОДА з кожним державним банком, який дозволить кредитувати малий і середній бізнес, і за кошти обласного бюджету відшкодовувати відсоткову ставку.

Денис МАН, директор Департаменту економічного розвиту і торгівлі Закарпатської ОДА

 Нагадую, що ми недавно (21 вересня) прийняли порядок відшкодування відсотків по кредитам за рахунок обласного бюджету і в 2017 році у нас є 1 млн  гривень, аби підтримати малий і середній бізнес. Хотілося, щоб це був  як мінімум по 1 учасник з кожного району, але як уже визначить комісія, так і будемо відшкодовувати відсотки.

На практиці це буде діяти наступним чином: усі охочі можуть подати до Департаменту економіки заяву, бізнес-план, довідку про відсутність заборгованості та інші документи і стати учасником програми з відшкодування відсотків по кредиту. Це можна зробити до 14 листопада, умови конкурсу опублікують уже найближчим часом. Таким чином в області хочуть підтримати розвиток малого і середнього бізнесу. За мету мають створити на Закарпатті додаткові робочі місця, залучити нові технології, запропонувати молоді залишатися працювати у себе на батьківщині, а не емігрувати за кордон.