Подробиці

Усі аспекти безпеки розглядали науковці на міжнародній конференція в УжНУ.  Ця тематика близька  як Україні, так і Польщі та Білорусі. Грантовий проект, в рамках якого проводять масштабну конференцію, передбачає вивчення усього, що стосується безпеки саме в цих сусідніх країнах.

Мирослава ЛЕНДЬЕЛ

проректор УжНУ з науково-педагогічної роботи

Мета цієї конференції – обговорення різних аспектів безпеки: політичної безпеки, фізичної безпеки, безпеки у сфері охорони довкілля, медичної безпеки у прикордонних регіонах України, Білорусі та Польщі.

На конференції присутні науковці з різних українських університетів. Вони зацікавлені у співпраці з міжнародними партнерами, адже мають і власні досліджень з питань безпеки.

Ольга ЧЕРВОНА

представниця з ЛНУ ім. І. Франка

Перш за все – це, мабуть, наукові результати, які ми досягнемо внаслідок співпраці з нашими колегами з різних університетів як і з Закарпаття, з Ужгорода, так і з Польщі, з Білорусі. Крім того, це покращення комунікації між нашими університетами і налагодження якихось нових програм, співпраць, досягнень спільних наукових цілей як у науковому плані, так і в соціальних аспектах.

Поняття транскордонної безпеки досі окреслене нечітко. Головне завдання конференції – пошук шляхів для взаємного розуміння безпекових цінностей у світі.

Лешек БУЛЛЕР

директор Центру європейських проектів

Я впевнений, що сьогоднішні наші обговорення, дискусії допоможуть нам краще підготувати наступну фінансову перспективу програми транскордонного співробітництва, яка скерована на налагодження контактів, підвищення рівня життя регіонів та мешканців, які проживають на прикордонних територіях між Польщею, Україною та Білоруссю.

Під час розгляду заявок на участь у конференції, пріоритет надавали учасникам, які у своїх тезах порушували питання безпеки у всіх зазначених сферах.