Подробиці

На Закарпаттті відбулося засідання топ-менеджерів, представників найпотужніших бізнес-підприємств краю, учасників клубу «Z-20» з представниками регіональної влади. Мета: обговорити проблеми, досягнення, а головне — виробити спільну стратегію подальших дій, все аби економіка Закарпаття отримала новий імпульс.

Володимир ПАНОВ Голова Федерації роботодавців Закарпаття

Для мене важливо аби Закарпаття не втратило своє обличчя. Аби підприємства і організації, які пішли із Закарпаття ( типу юстиції, фонд майна, типу залізна дорога — крупні платники податків, які тепер у Львові). Це треба припинити, бо Закарпаття самодостатній регіон і все повинно залишитися тут у нас. Ми повинні бути лідерами по євроінтергації.

А для лідерських позицій в цьому напрямі Закарпаття має все необхідне.  В області працюють найвідоміші світові бренди. Вони не тільки зміцнюють економіку Закарпаття, але й працюють за сучасними європейськими принципами. Досвід краю в цьому напрямку може стати прикладом для інших регіонів. Проте ключове завдання — примножувати цей потенціал тут на місці.

Олег БОЯРИН член Президії Ради Федерації роботодавців України

Більшість людей навіть не знає, що такі відомі компанії знаходяться в Закарпатті і який тут рівень виробництва, який рівень кваліфікації людей, тому це все треба популяризувати, треба привозити і показувати, що це не є щось фантастичне. Люди давно так працюють і цей досвід позитивний присутній тут на Закарпатті і його потрібно вивчати і намагатися розвивати в масштабах всієї країни.

Запрошений гість — голова Закарпатської ОДА. Олексій Петров наголошує, як керівник краю готовий співпрацювати з бізнесом, адже розуміє, що від роботи підприємств залежить економіка краю. Відтак створення позитивного клімату для бізнесу — його основне завдання. Уже окреслено ключові напрями.

Олексій ПЕТРОВ голова Закарпатської ОДА

Усі питання будуть проаналізовані, на рівні регіону я дам доручення, які ми тут відпрацюємо. Найскладніше питання — пролобіювати Закарпатський регіон в розрізі інтересів представників галузі індустріалізації, машинобудівної галузі, яка тут представлена, саме задля надання преференцій, пільг, можливо податкових канікул, вільних економічних зон промислових. Дуже хочеться і відчуваю в цьому підтримку президента надати поштовх економічному розвитку Закарпаття через таке сильне лоббі у ВР задля початку експерименту економічного у нас.

Повернення до митного експерименту, покращить інфраструктуру краю, — впевнений Петров. Крім цього в результаті зустрічі усі учасники наголошували на необхідності розвитку індустріалізації: нові пункти пропуску, діючий аеропорт, сприяння галузі машинобудування, а головне збільшення пропускного потенціалу. А ще розвиток туризму в краї, який маючи усі необхідні складові так і не розвинувся до належного рівня. Вирішення усіх цих факторів сприятиме тому, аби економіка області задрайвувала, для розвитку це вкрай потрібно, але без сильної економіки — не буде і сильної країни.