Подробиці

В Ужгородському міськрайонному суді обирали міру запобіжних заходів двом фігурантам справи підпалу Товариства угорської культури Закарпаття 27 лютого. Інкримінують обвинуваченим мешканцям Кропивницького умисне знищення та пошкодження чужого майна. Також до справи додали нову кваліфікацію злочину – теракт, санкція якого передбачає від 7 до 12 років позбавлення волі.

Підозрювані 42-річний Олександр Білобородько та 54-річний Володимир Кондратенко обоє — учасники АТО, в останнього ще й інвалідність другої групи.

Євген ШАЛИГА

адвокат

Неодноразово, більше 5 разів був в АТО. Отримав там інвалідність другої групи. Характеризувався виключно позитивно, до кримінальної відповідальності не притягався.

Протягом засідання Білобородько ні з ким, окрім адвоката, не спілкувався і не піднімав голову. Кондратенко ж скаржився на погане самопочуття. Прокуратура просила обом тримання під вартою без можливості внесення застави. Суд задовільнив клопотання обвинувачення, наступні два місяці підозрювані проведуть за ґратами.

Ірина ШЕПЕТКО

слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду

Строк тримання під вартою обчислювати із 4 березня по 2 травня. Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Закарпатської області протягом п’яти днів з дня її проголошення, ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.  

У ході судового засідання прокурор Олександр Андришин зазначив, що третьому фігуранту справи вручили підозру, але наразі не затримали. Нагадаємо, голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль раніше повідомив, що  організатором нападу є громадянин Придністров’я , його пошуки тривають.