Подробиці

Вперше в Новому, 2016 році, зібралися депутати обласної ради. Майже повним складом вирішували переважно робочі і фінансові питання. Розглянули з десяток депутатських запитів та звернень. Зокрема, голова ОДА, наголосив на необхідності звернення до ВР, аби народні обранці вирішили питання відшкодування за пільгові перевезення в громадському транспорті

Геннадій  МОСКАЛЬ  голова  Закарпатської  ОДА

Я просив би звернутися до ВР і до кабінету міністрів, якщо вони хочуть це скинути ще на місця. То я кажу, що ми не зможемо ще й це потягнути, бо у нас зараз і так обмежені кошти.

Перші непорозуміння виникли при голосуванні за нову редакцію бюджету. Депутати переконують за такої редакції медицина та певні освітні заклади можуть опинитися в критичній ситуації. Зокрема профтехучилища, які більше ніж на половину тепер мають фінансуватися із міських бюджетів.

Михайло  МОТИЛЬЧАК  депутат Закарпатської  обласної  ради

У новій редакції на обласний бюджет ми затверджуємо 56 мільйонів 30 тисяч, а більше 80  мільйонів переходить на фінансування у міста обласного підпорядкування, тобто більша частина. Поясніть будь-ласка – у містах обласного підпорядкування і дійсно найбільш потужні ПТУ, де вчаться по 500-700 учнів, це тягар для міських бюджетів. Там вчаться діти з усіх районів області, чому має покладатися цей тягар на міський бюджет Ужгорода, Мукачева, міста Хуст і Берегова?

Частина депутатів зауважили, що повинні показати свою незгоду з тим бюджетом, який прийняли у ВР, мовляв жодна з обласних програм не фінансується сповна.

Василь СКРИП   депутат Закарпатської  обласної  ради

Якщо поголосувати, то своїм голосуванням тепер ми маємо дати відмашку на скорочення 665 ліжок в медзакладах області.  Ми готові до цього? Ми погодили з громадами? Думаю, що ні. Це той випадок коли у нас є бюджет на 16-тий рік, ми його прийняли, але зараз свою позицією ми повинні показати, що ми не задоволені тим законом, який прийнятий у ВР України.

Попри це після довгих розмов  37 голосами допрацьований бюджет таки прийняли. Голова облради пообіцяв, що проблемні питання дофінансовуватимуть.

Михайло  РІВІС  голова  Закарпатської  обласної  ради

Ситуація, яку ми зараз маємо не залежить від обласних депутатів. Ми мусіли прийняти бюджет і ми його прийняли – це забезпечить фінансування і профтехосвіти, шкіл, садочків, медицини, а вже потім в ході розподілу вільних залишків ми завершимо розгляд всіх пропозицій всіх депутатських фракцій.

Перерву на перемовини робили коли вирішували питання делегування повноважень від облради до адміністрації, проте спільного рішення і після перемовин не досягли, тому це питання та ще кілька перенесли на наступне засідання. Відтак сесія наразі офіційно не закрита.