Подробиці

Першу партію сертифікованих захисних костюмів меценати передали Закарпатській обласній клінічній лікарні в Ужгороді. Народна депутатка України Іванна Климпуш-Цинцадзе розповідає: це лише частина із вагомої волонтерської допомоги, якої потребують медики. Уже є домовленість про наступні поставки, зокрема й інших засобів захисту. Загалом в Україну меценати привезли 10 тисяч таких костюмів.

В обласній лікарні підкреслюють: держава забезпечує мінімум і його недостатньо. Тому особливо важлива допомога засобами першої необхідності. Сьогодні це захисні костюми, маски, рукавички, і навіть бахіли. Це розхідний матеріал і його потрібно дуже багато, щоб захистити лікарів в час пандемії. Нагадаємо, в Україні станом на 9 квітня коронавірус уразив більше 30 лікарів, а в Італії від нього померло сто медичних працівників.

Юрій ЯЦИНА, головний лікар Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А. Новака

На перший час ми забезпечені найнеобхіднішим, все залежить як розвиватиметься ситуація. Маємо мінімальні запаси, небагато і мінімально засоби захисту для лікарів. Ця допомога, яку отримали і від держави і від меценатів, можемо мати на 2-2,5 тижні засоби захисту. Це залежить від кількості пацієнтів та бригад, які будуть працювати. От ці костюми захисні, які ми отримали, десь на тиждень забезпечать захист медичного персоналу. Це ж не тільки лікарі: це ж і медсестри, санітарки, анестезіологи, рентгенологи, рентген-лаборанти. Тут ідеться про бригаду із 6 чоловік, і ще стільки ж із рентген-відділення, 6 годин зміна, то тільки 24 костюми на добу треба для однієї бригади.

Іванна КЛИМПУШ-ЦИНЦАДЗЕ, народна депутатка України

Коштами фонду Петра Порошенка доставлено в Україну першу партію захисних костюмів для медиків. Ідеться про 10 тисяч таких. Першу партію ми доставили в Закарпатську обласну лікарню, це 100 штук. Вони захисні, прорезинені, водонепроникні. Це саме та якість, з якою можна працювати з інфікованими хворими, в тому числі з коронавірусом. Як розповів головний лікар, у них у запасі ще 80 є. тож, це забезпечить їм роботу на найближчі тижні, аби допомагати українцям.Це тільки перша партія. Наступна буде за тиждень, в тому числі для інших лікарень не тільки Ужгорода, але й району, і Закарпаття – де буде потреба.