Подробиці

На площі Петефі в Ужгороді влаштували осінню виставку дитячої творчості. Назвали її «СмачноФест. Їж. Твори. Дивуй», адже деякі композиції можна було скуштувати. З овочів, фруктів та підручних матеріалів учасники зробили різні види тварин та рослин. Брали до уваги й цьогорічні новинки: представили навіть лабутени. Долучилися до заходу всі навчально-виховні заклади міста.

Марія СЕМКОВИЧ, методист з виховної роботи управління освіти Ужгородської міської ради

Напевно, ви помітили, що крім традиційних екібан, виставок із квітів, наші навчальні заклади представили експозиції на основі карвінгу. Композиції дуже смачно пахнуть і їх можна буде навіть скуштувати. Учні проводять із містянами голосування за приз глядацьких симпатій. Жителі міста можуть проголосувати символічним сердечком за той навчальний заклад, який їм подобається, і учні будуть нагороджені спеціальним призом.

Зазвичай, роботи учні виконують самостійно. Однак, не обійшлось і без допомоги батьків і навіть фахівців:

Мар`яна НАДИРИШИНА, вчитель праці

У нас усі класи робили. Кожен клас виставляв свої роботи. Ми, звичайно, вибрали найкращі. У нас нема переможців, адже всі молодці, у нас найкращі діти.

Ужгородська загальноосвітня школа ім. Гренджі-Донського представила чимало виробів. Чергують біля оглядового столу школярки. Дівчата п`ятикласниці тішаться композиціями, адже доклали багато зусиль.

  • Ми достатньо довго це робили. Вибрали найкращі, інші ще в школі стоять.
  • Мені найбільше подобається ця композиція, бо в ній розповідається про Україну і її багатство.
  • А ця композиція називається «Затишна домівка». Якщо її покласти в хату, буде приємно, вона прикрашатиме твою хату гарними барвами і тобі буде приємно на неї дивитися.

Учні ліцею «Лідер» також самостійно зробили експозиції. Працювали на уроках праці а також мали домашнє завдання. До виставки готувались два тижні.

Христина ЯРЕМА, вчитель української мови та літератури

Зазвичай, діти робили це власноруч. Багато чого було зроблено на уроках трудового навчання. Дехто займається в гуртках «Умілі руки», де теж таким займаються. Інші мають подібне захоплення. Всі були щасливі, що настала золота осінь і вони можуть показати щось друзям у школі.

Одна з умов цьогорічної виставки — композиції повинні бути виконані на основі мистецтва карвінг, тобто художньо вирізані на овочах та фруктах. Здебільшого втілити задум школярам удалося. А роботи, виконані на високому рівні, – здебільшого заслуга дорослих, які погодилися допомогти.