Подробиці

Участь у позачергових парламентських виборах взяли менше 50% українців. За даними ЦВК явка склала 49,84%, що є найменшим показником за історію виборів до Верховної ради. Водночас, найнижчою явка була саме на Закарпатті — 41,16%. У нашій області опрацювали майже 80% бюлетенів: щодо партійних списків, то лідируюча партія одна на усіх виборчих округах краю. Опрацювання бюлетенів у мажоритарних округах ще триває, подекуди переможців визначають сотні (а то і до сотні) голосів краян.

Спостерігачі ОПОРИ масового порушення виборчого процесу не зафіксували. Були поодинокі спроби голосувати не по внутнішньому паспорту громадянина України, факти неправдивого повідомлення про замінування дільниці, а ще (як відзначають спостерігачі) – є необізнаність членів ДВК щодо виконання вимог виборчого законодавства.

Ярослав ГУЛАН

координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатті

Яка найбільша по суті проблема, яку фіксує ОПОРА у Закарпатській області? Це певна некомпетентність членів ДВК у тій частині, що вони переписують протоколи, уточнені, і роблять вони це не на дільниці (як встановлено законодавством), а навіть у приміщеннях ОВК. Під час відвідин 2 виборчих дільниць у приміщенні Ужгородського СІЗО, було виявлено, що не усі присутні у списку 287 виборців змогли проголосувати і за партійними списками, і за кандидата-мажоритарника. Позиція ОВК №68 це те, що не усі виборці  мають виборчу адресу в Ужгороді та Ужгородському районі, тому вони лише і голосують за партійними списками. Щодо інших інцидентів: наприклад, у селищі Середнє надійшло повідомлення про замінування, інформація була неправдивою, евакуацію не проводили. Виборчий процес, таким чином, не було зірвано. І через негоду, знеструмленими виявилися кілька дільниць (на яких зникло світло), але це не зірвало процесу голосування. Підрахунок згодом вели під ліхтарями, у с. Анталовці з’явився генератор, процес підрахунку не був зірваний.