Подробиці

До Ужгородського Хрестовоздвиженського Кафедрального Собору прибула одна із найцінніших християнських реліквій – Нерукотворний Образ Ісуса Христа. Зберігається він у Папській захристії Секстинської Капелли. Святиня покидала Ватикан всього 5 разів. Із них 3 – була в Україні.

о. Владислав ІГНАТИШИН, священик

А це від того часу, як почався конфлікт на сході, військовий. І так три роки тому назад у Львові, сотні тисяч людей прийшли помолитись. Рік тому назад у Тернополі і змаганнями нашого владики Мілана, ми так намагалися зробити, щоб і Ужгород зустрів цей образ. І як бачите, багато людей відгукнулося.

У церковних колах святиня відома також, як Спас Нерукотворний, Святий Лик, Зображення з Едесси або Мандиліон. За однією з версій, ікона пов’язана з легендою про царя Абгара, який захворів і відправив посланця до Ісуса з проханням вилікувати його. Христос у відповідь надіслав йому листа та зображення свого обличчя, відбитого на полотні, яке і допомогло цареві. Інша версія – образ з’явився після того, як під час Хресної дороги жінка Вероніка витерла обличчя Ісуса і там з’явився його відбиток.

Лик Нерукотворний перебуватиме в Ужгороді до 17-го березня. Всі охочі можуть відвідати храм у будь-який зручний час. Доступ до реліквії буде цілодобовий.