Подробиці

Пленарне засідання 10-ї сесії Закарпатської облради розпочалося із доповіді в.о. начальника Закарпатської митниці ДФС, Миколи Ясевича, щодо заходів розвитку прикордонної інфраструктури області.

Микола ЯСЕВИЧ, в.о. начальника Закарпатської митниці ДФС

По митному пості «Лужанка» виділено понад 2 млн. євро. Прийшли на рахунки митниці у березні 2014-му році. По митному пості «Ужгород прийшли у березні 2013-го року. Також понад 2,5 млн. євро. Кошти витрачені на початок будівельних робіт, які розпочалися по обидвох пунктів пропуску. Залишок на рахунку митниці у повноважених банках. Протягом 2017-го року рішення про поновлення програми не було. Відтак фінансування Єврокомісії не дозволили і тому заходи не відбувалися.

Доповідь викликала жваву дискусію в сесійній залі. Депутати висловилися щодо незадовільного використання європейських коштів, виділених для розбудови закарпатських пунктів пропуску.

Геннадій МОСКАЛЬ, голова Закарпатської ОДА

Подивіться на це КПП «Ужгород». Ну це вже стид і позор не Закарпаттю, а всій Україні.

Більшістю голосів депутати прийняли ряд обласних Програм, затвердили Антикорупційну програму Закарпатської ОДА на 2018 рік, підтримали внесені зміни до Програми матеріально-технічного забезпечення підрозділів територіальної оборони, а також погодили проекти  зон санітарної охорони. Одним із основних питань  було внесення змін до проекту рішення «Про обласний бюджет на 2018 рік».

Михайло РІВІС, голова Закарпатської обласної ради

Перш за все ми мусіли забезпечити фінансування тих об’єктів, які ми почали фінансувати у минулому році. Це завершення будівництва автомобільних шляхів, які йшли за співфінансування Закарпатської області. Також ми передбачили перекидання субвенції державного бюджету на фінансування освіти і медицини. І пізні питання поточної діяльності області.

Тим часом під сесійною залою розпочалася акція протесту. Активісти вимагали від обласної влади повернути їм дитячий садок у селі Велятино Хустського району. Це питання не внесли до порядку денного через брак голосів.

Василь ГУБАЛЬ, депутат Закарпатської обласної ради

Люди вимагають справедливості, тому що рішення, яке було річної давності у лютому місяці, 16-го лютого я його не можу згадати в голосуванні. Якщо воно голосувалося пакетом, воно мало ся обговорити. Тому від людей силою забрали незаконно, я рахую, приміщення, де мав бути садочок, частина садочку, який є сьогодні. Садочок, який є сьогодні у Велятино перенавантажений.

Обласні депутати прийняли ряд звернень до вищих ешелонів влади щодо розбудови пунктів пропуску та облаштування прикордонної інфраструктури з країнами Європейського Союзу; щодо збільшення фінансування на автомобільні дороги загального користування державного значення; щодо врегулювання питань із забезпечення належного залізничного сполучення та прискорення фінансування з Держбюджету протипаводкових робіт в Закарпатській  області.