Подробиці

З 1 серпня 2020 року вступають в дію нові вимоги закону «Про застосування касових апаратів». Перш за все це стосується обліку товарних запасів і проведення розрахунків через касові апарати.

Михайло  ПОДГОРНОВ  начальник відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями ГУ ДПС у Закарпатській області

З 1 серпня вводиться в дію обов’язкове проведення касових операцій через касові апарати з попереднім кодуванням назви товарів, ціни, обліку кількості ідля підакцизних групи товарів є обов’язковим вказування коду УКТЗ. Він визначається для підакцизних товарів для кожної окремо групи товарів і цейкод має обов’язково бути вказаним у фіскальному чеку.

Аби нововведення запрацювало попередньо треба внести кодування в касовий апарат за допомогою спеціальних програм. Це відбувається за таким же принципом як і назва або кількість товару. У разі виникнення труднощів підприємець може звернутися до сервісного центру обслуговування. Наразі податківці попередили підприємців про нововведення, яке мало стартувати ще у травні цього року, проте вплинув карантин. Новий час був визначений серпнем.  Відтепер контролюючі органи можуть проводити перевірки чи дотримуються підприємці відповідних змін.

Михайло  ПОДГОРНОВ  начальник відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями ГУ ДПС у Закарпатській області

Контроль буде здійснюватися або шляхом фактичних перевірок, або з використанням податкового блока систем інформаційного каналу, який є у податковій службі. Ми можемо бачити по даним каналам які чеки проводяться через касовий апарат. Чи є  в них дані, які необхідно зазначити в чеках чи немає.

За недотримання нових вимог передбачені санкції. Їх теж впроваджено із 1 серпня. Штраф за недотримання складає 5100 гривень, тобто 300 неоподаткованих мінімумів, за товари підакцизної групи. І 50 неоподаткованих мінімумів за товари не підакцизної групи. Тобто 85 грн. Крім того вводиться і нова вимога щодо товарних запасів.

Михайло  ПОДГОРНОВ  начальник відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями ГУ ДПС у Закарпатській області

Якщо раніше дана вимого була лише для підприємців  загальної системи оподаткування, то з 1 серпня вводиться вимога також для підприємців єдиного податку в якій здійснюють реалізацію медичного обладнання, лікарських засобів, ювелірних виробів та складної побутової техніки, яка підлягає гарантійному ремонту.

Також під час перевірок підприємці зобов’язані надати в електронному чи паперовому вигляді, документи, щодо походження товарів які вони реалізують.