Подробиці

38 депутатів із 6 політичних партій. Саме таким є склад новообраної Ужгородської міської ради.

Перше засідання відкрили представники ТВК, обраний на другу каденцію очільник міста Богдан Андріїв склав присягу, після чого аналогічне зробили і депутати. Та отримали відповідні значки.

Після організаційних питань, взяли паузу на близько години, аби повернутися та обрати секретаря Ужгородської міської ради.

Лічильна комісія оголосила про лише одного кандидата — представника фракції «Європейської солідарності» Андрія Рибу. Підготували виборчі бюлетені. Після підрахунку таємного голосування із 39 виданих (38 депутатів + міський голова) тільки 1 бюлетень визнано недійсним. 28 голосів «за», 7 — «проти», 3 «утрималися».

Андрій Риба — новий секретар міської ради. Це третя для чоловіка каденція як міського депутата , до нових викликів готовий та запевняє: рішення було нелегким, фракція залишається в опозиції, але конструктивно працюватимуть на благо містян.

Андрій РИБА, новообраний секретар Ужгородської міської ради

Розуміючи можливі конфігурації в Ужгородській міській раді, ми все ж таки прийняли рішення взяти на себе цю відповідальність. Адже ми перед виборами багато обіцяли для життєдіяльності міста. Ужгород — не такий великий для великої політики, ідеологічно ми залишаємося в опозиції як у ВР, так в облраді та в місті, але в питаннях життєдіяльності міста ми тільки за конструктив.

Депутатський склад міської ради 8-го скликання також зазнав суттєвого оновлення та омолодження. Проголосували також за склади постійних комісій. За словами міського голови, очікують на плідну співпрацю та дотримання норм законодавства, зокрема, у виконанні передвиборчих обіцянок.

Богдан АНДРІЇВ, Ужгородський міський голова

Я задоволений складом міської ради, є багато молодих депутатів, які мають наснагу працювати. Це інфраструктурні проекти, це проекти в галузі культури, освіти. Перед нами стоїть завдання збудувати новий дитсадок, добудувати корпус у 19 ЗОШ. Також це капітальні ремонти доріг, історичного центру, проведення та благоустрій у дошкільних навчальних закладах, школах, медичних закладах, допомога ОСББ, мешканцям, також ідеться про прибудинкові території, покрівлі, електрощитові, системи водопостачання і водовідведення. Гострим є питання сміттєпереробного заводу, полігону твердих побудових відходів, питання нового місця для кладовища.

31 голосом «за» підтримали нових заступників Ужгородського міського голови. Ними стали Василь Гомонай, Вадим Борець, Іван Шимон, Василь Пинзеник, Юрій Рахівський. Керуючим справами виконавчого комітету обрали Ігоря Фартушка. Кількісний склад же виконкому — 14 осіб.

Друге пленарне засідання Ужгородської міської ради 8-го скликання відбудеться 22 грудня. Тоді депутати зобов’язані прийняти та проголосувати за бюджет міста на 2021-ий рік.