Подробиці

Семирічна Соломія в пластовому однострої впевнена і виглядає старшою. Цей день історичний для неї — відтепер вона з офіційним статусом — пластунка-новачка. Під час урочистостей дівчинці вручили жовту хустку і посвятили в пластуни.

Соломія ЛАВРИН

пластунка -новачка

«Ну ми, новаки, там в місці, де ми збираємось, читає наша виховниця нам книжку, а потім ми всякі ігри граємо. Мені найбільше подобається гра, що дякувати всяким тваринкам, або те, з чого ми зроблені. Одяг.»

«Пласт» для Соломії обрала мама Тетяна. Жінка каже, що скаутське виховання – важливе для теперішніх дітей. Адже вчить самостійності, дисциплінує, навчає взаємодії з іншими та виховує патріотизм.

Тетяна СМРІГА

мама пластунки

«Кілька років назад я зрозуміла, що моя дитина більше знає про інші культури, ніж про свою. І тому ми стали акцентувати на цьому увагу. Повертати наші українські, закарпатські традиції, розповідати, брати участь в різноманітних активностях. «Пласт» для мене важливий тим, що він зберігає саме національну культуру. Бо трохи дивно знати про інших більше ніж про своє. »

Цього року ужгородські пластуни будуть займатися в оновленій домівці. Ремонт зробили за гроші громадського бюджету. Провели опалення, відремонтували дві кімнати для занять, поміняли вікна. Ще минулоріч ужгородський осередок «Пласту» взяв участь в конкурсі громадських ініціатив, виграв його і розробив проектно-кошторисну документацію. На реалізацію проекту отримав 270 тисяч гривень.

Людмила ЛІВАК

Голова ужгородського осередку «Пласт»

 «Цей такий молодіжний простір – пластова домівка, це місце де ми займаємось весь час, де діти мають заняття протягом цілого року. Приміщення в якому ми займалися, було не придатне, бо там не було тепла, не відкривалися вікна, потріскані стіни. Малі приміщення, ми це все розширювали, реорганізовували, робили систему кондиціонування.»

Особливо важливі комфортні умови для найменших. Адже до «Пласту» приєднуються діти від 6 років.

 

«Це дуже гарне виховання. Любити Україну, Свою землю і Бога»

Ксенія КАЧУР

пластунка

«Там у нас різні ігри, ніколи не буває скучно. Такі як квести похоже, пісні співаємо.»

Національна скаутська організація України «Пласт» виховує дітей у дусі патріотизму та вчить християнській моралі. Основні принципи пластуна — вірний Богові та Україні, допомога іншим та життя за Пластовим законом. Щомісяця кожен з пластунів вносить добровільний символічний внесок – 100 гривень на утримання приміщень. Але оскільки зараз в них з’явилася нова домівка, то і багато ідей її вдосконалення. Тому на урочистостях вирішили не гаяти часу, а підзаробити грошей для втілення задуманого

 «Ми продаємо кекси, компот, статуетки, батончики всякі, тортік. Це готували різні учасники табору. І всі гроші підуть на ремонт домівки»

Пластуни переконані, що тепер, з новою домівкою, до них захоче долучитися ще більша кількість дітей. Адже тут завжди раді новачкам.

.