Подробиці

В Ужгородському скансені відбулась презентація етнічно-сюрреалістичного кліпу на закарпатську народну пісню «Не спала я сиї ночі», режисером якої є Дмитро Фесенко, аранжування закарпатського композитора Антона Дегтярьова. А ось сама ідея створити кліп з’явилась у закарпатської співачки Мирослави Копинець, яка й запросила команду втілити її бажання.

Мирослава КОПИНЕЦЬ

Етно-співачка

Робота продовжувалась близько чотирьох місяців. Було п’ять з половиною знімальних днів.

На прохання Мирослави Копинець керувати знімальним процесом режисер Дмитро Фесенко погодився одразу. Він намагався передати філософський меседж і показати життєвий баланс: день і ніч, чоловік і жінка, темрява і світло.  

(Можна показати люфт)

Важливу лепту в створення відеокліпу вніс оператор Тимофій Шмайда. Він наголошує: тема відеороботи не лише глибока й незвична, а й певним чином – важка. Що ж стосується реалізації ідеї, також виникли певні складнощі. За словами Тимофія, вся проблема у тому, що на Закарпатті, на жаль, розвиток виробництва відеокліпів наразі бажає кращого.

Тимофій ШМАЙДА

відеограф

Чим більше завдань на одній людині, тим процес знімання стає складніший і т перестаєш фокусуватись на чомусь одному, розпиляєшся і це додає своїх труднощів.

З думкою Тимофія погоджується і режисер Дмитро Фесенко. Наголошує, будувати якісний візуальний контент далеко не проста справа, особливо коли цей процес не має стабільної платформи і  не підтримується конкретними інстанціями. Каже, що керувався ентузіазмом, адже ідея Мирослави хлопця зацікавила.

Дмитро ФЕСЕНКО

режисер

В нас не існує професійної платформи для створення подібних речей. Я абсолютно не натякав ні на що, тому що це було дійсно для мене в задоволення зробити щось нове. Ми всі тут одна сім’я. Тому складно заробляти на своїх.

Режисер Дмитро Фесенко наголошує: кожна робота приносить новий результат, новий досвід, новий рівень в житті. На запитання, чому Мирослава звернулась саме до режисера Дмитра Фесенка, жінка відповідає:

Мирослава КОПИНЕЦЬ

Етно-співачка

Я Вам скажу, це не просто режисер, це людина геній нашого часу, який зараз живе серед нас. Це людина, яку треба підтримувати, тому що українська культура потребує саме таких яскравих особистостей.

Відеороботу «Не спала я сиї ночі» Дмитро Фесенко називає фантасмагоричною. Режисер наголошує: на цьому етапі все народжується завдяки міцній витримці кожного учасника, напрацьованому досвіду та ентузіазму. Тому й висловив окрему подяку майстрам хореографії Віталію Багіну та Дмитру Сньозику.

Переглянути новий містичний відеокліп закарпатської співачки Мирослави Копинець можна у соцмережах.