Подробиці

Сесія ужгородської міської ради, на яку було винесено понад 80 питань, розпочалася гаряче.

«Не кради у дітей» та «руки геть від майна ОСББ» — ужгородці прийшли на сесію міської ради відстояти приміщення багатоквартирного будинку. Згідно проекту, винесеного на голосування, його планували продати. У цьому приміщенні, за словами голови ОСББ Олександра Нікитчука, діяли гуртки для дітей.

Олександр НІКИТЧУК

голова правління ОСББ «Керченське -Ужгород»

ТОВ «Наш добробут», колишній ЖРЕР, який перетворився на ТОВ. Маючи значні статки, я не розумію чому їм не можуть виділити якесь окреме місце, якщо вони так важливі або чому цей ТОВ не може купити десь інде. Чому саме посягають на нерухомість мешканців.

13 років тому Конституційний суд затвердив рішенням, що некомерційні приміщення багатоквартирних будинків – власність мешканців. Тож міська рада не може ним розпоряджатися. Зрештою, депутати не підтримали продаж приміщення.

З іншого: депутати виділили 24 млн гривень на утримання 5-ти медичних закладів міста на наступний рік. Зокрема, йдеться про міську та дитячу лікарні, пологовий будинок, поліклініку та центр первинної медико-санітарної допомоги. Згідно медичної реформи, зарплату лікарям за пацієнтів має виплачувати Національна служба здоров’я України, а з міського бюджету – ремонти, закупівля обладнання і видатки на «комуналку». Попередньо розрахунки сягали 110-ти мільйонів. Але ці зміни запрацюють з 1 квітня 20-го року, тому сума зросте.

Василь РЕШЕТАР

начальник відділу охорони здоров’я Ужгородської міської ради

У  першому кварталі, скоріш за все, продовжиться нарахування і на заробітну плату через медичну субвенцію. Витрати по програмі у такому варіанті будуть сягати під 160 млн грн.

Підтримали депутати і програму відновлення історичного центру міста.

Олександра ТУРЯНЧИК

начальниця управління ЖКГ департаменту міського господарства Ужгородської міської ради

Приводяться у відповідність бюджетні асигнування на реконструкцію інженерних мереж. Оскільки, наразі триває завершення даних робіт біля будинку побуту та на перехресті вулиць Льва Толстова і площа Ш. Петефі.

Міська рада зокрема збільшила статутний капітал комунального підприємства «Парк культури та відпочинку «Під замком» до 600 тисяч, Ужгородського водоканалу на понад 400 тис грн, «Ужгородського муніципального транспорту» на 6,5 млн грн, а на відшкодування перевезення пільговиків – 25 млн грн.