Подробиці

Батько та син Андрії Закутні вирушили у майже дворічний автопробіг. За двадцять місяців планують об’їздити більше шістдесяти п’яти країн. Впродовж подорожі мають зібрати кошти для будівництва єдиного в Україні реабілітаційного центру для хворих на гемофілію. Шістнадцятирічний Андрій –сам хворіє цим недугом, тому, як ніхто розуміє важливість такого закладу. Ідея проекту виникла ще в 2017 під час подорожі до Чикаго, де на радіо «Україна» їм презентували карту світу з маркерами, і тоді хлопцю захотілося побувати в кожному позначеному куточку світу.

Андрій ЗАКУТНИЙ

Ініціатор проекту

Просто об’їхати від точки «А» до точки «Б» було би просто не правильно. Ми захотіли прив’язати до цього якусь ідею, якусь смислову нагрузку. Ця смислова нагрузка є: на ці кошти, що ми виручимо з цього проекту побудувати реабілітаційний центр для дітей інвалідів на території Закарпаття. Я як юдина з цією хворобою розумію, що таких реабілітаційних центрів на території України нема. І дітям з такими проблемами дуже тяжко, бо в Європі і в Америці це постійна практика, а в Європу добратися таким дітям дуже складно.

Планували таку подорож два роки. Ідея синова, а над втіленням працював батько. Розробляли маршрут, домовлялись про співпрацю, продумовували можливі нюанси. До свого легковика приєднали причіп, міні домівку. Всередині є телевізор, місце для відпочинку. Та навіть плиту та умивальник прилаштували. Хотіли розпочати свою подорож ще в лютому, але через пандемію довелося відкласти старт. Саме через карантин та закриті кордони і вирішили спершу поїхати в тримісячний тур  Україною.  А далі вже рушать за кордон.

Андрій ЗАКУТНИЙ

Батько

Була ідея проїхати на велосипеді, я відмовив від цього, бо є такі проблеми, які не вирішити просто так. Я задумався над технічним її виконанням. Це не так просто все зробити. І головне не просто проїхати, просто проїхати не так вже і багато треба розуму. А ще й досягнути мети. Зібрати кошти на цей центр. Бо плани дуже амбітні

Загалом мають подолати майже сто тисяч кілометрів, а результатом автопробігу має бути вже збудований реабілітаційний центр для дітей хворих на гемофілію. В кожному місті та країні чоловіки зустрічатимуться з цікавими людьми та розповідатимуть про свою мету, аби привернути увагу до проблеми, і зібрати необхідну для будівництва суму – 100 мільйонів гривень. Вирушили вони з Мукачева, і Ужгород — вже третє місто. Тут зустрілися з головою облдержадміністрації, та заручилися його підтримкою

Олексій ПЕТРОВ

Голова Закарпатської ОДА

Я пообіцяв, що ми максимально посприяємо будь яких заходів, що пов’язані безпосередньо з функціоналом ОДА, виконавчої влади, надати допомогу щодо регуляторних актів, щодо сприяння виділення землі, формування землевпорядної документації. Ну і також залуження благодійників і меценатів до цього амбітного і важливого для нас проекту.

Перші кроки проекту вже зробили. Далі за планом в Закутніх — Львів і мандрівка Україною, яку вони називають «країна добрих людей». Кожне місто — це крок , що наближає до мрії.