Подробиці

Протягом 27 липня на Закарпатті посилися дощі. Злива розпочалася в Ужгороді пообіді та тривала протягом кількох годин. Дощ спричинив підтоплення вулиць. Ужгородці у соцмережах діляться наслідками зливи. Зокрема, вулиця Собранецька пішла під воду, теж саме є на вул. Докучаєва та Сільвая. Зливова каналізація та каналізаційні стоки міста не справляються із великою кількістю води.

Синоптики ж прогнозують і другу хвилю опадів, місцями на території Закарпаття навіть грози та град. А ще — підвищення рівня води у річках.

Руслан ОЗИМКО

синоптик

До кінця цього місяця температури повітря ми очікуємо вдень від 23 до 28 градусів тепла. На високогір’ї від 19 до 22 °C. Щодо нічних температур, то їх очікуємо в діапазоні від 12 до 17 °C. А ось вихідні 1 та 2 серпня – тут нічні температури опустяться до 8-13 °C по всій області. Під час гроз формується зливова хвиля, короткочасні дощі. Вони бувають значні, сильні чи надзвичайні. Надзвичайні – це більше 50 мм опадів за 12 годин. Тобто, сьогодні очікуємо ще короткочасних дощів по території області, а уже на 28 липня буде без істотних опадів. А пообіді та ввечері 29 липня знову очікуємо на короткочасні грозові дощі, які супроводжуватимуться грозами, а подекуди шквалистим посиленням вітру. А щодо «тропічних» злив, такий термін не варто використовувати, адже під час тропічних злив випадає 200 мм опадів за 2-3 години і навіть більше. У нас подібна злива була тижні 2 тому, у Міжгірському районі, під гідрологічних постом «Лозянське». Там було зафіксовано 119 мм опадів за півтори години. Це щось близьке до поняття тропічної зливи, а так – у нас випадки рідкісні, раз на 30-40 років.