Подробиці

«Без зайвого свята та без зайвої трагедії». В Ужгороді триває виставка картин Тараса Табаки «Наодинці». Художник зізнається: виставка відбулася з нагоди ювілею. Назву митець обрав не випадково: «Я присвячую цю виставку паузам та синкопам живописних звуків та символіки в умовах тотальної екзистенції. Друзям та абстрагованому зануренню у небагатослівність простого спілкування».

Тарас ТАБАКА

художник

Перш за все, побути наодинці корисно і це пов’язано навіть з нашими обставинами, які ми маємо зараз в Україні та в світі. Я знаходився саме на цій хвилі –  «наодинці». Тому що дуже багато друзів перехворіло, дуже багато людей з якими ми не могли контактувати. Це певна ситуація усамітнення, ця концепція, вона вже спрацювала. З іншої сторони, я для себе це розбивав на певні цикли, на певні ритми, скажімо так, на музичні якісь постанови. Тому що я просто собі слухав якусь музику, вмикав якісь речі і писав під них роботи, і саме оцю насолоду певним звуком, в даному випадку живописним звуком, я і хотів подарувати глядачу.

На виставці представлено близько 20 робіт. Та, як наголошує художник, рахувати його картини не варто. Адже писав він їх здебільшого серіями та етюдами.

Тарас ТАБАКА

художник

Я працюю циклами, серіями. Ця експозиція зроблена таким чином, щоб відлік можна було почати з будь-якої роботи. Тобто, тут немає початку і кінця, вона циклічна. Я оцю атмосферність хотів створити. Це не всі роботи, бо я вирішив не перевантажувати експозицію, але ці роботи зроблені, буквально, за останні тридцять днів.

Швидкоплинність життя вражає. Ми поспішаємо і все перед очима пролітає. Тому Тарас Табака у своїй виставці хоче показати, що «іноді варто почути себе, залишитись наодинці, перевірити себе під час власних роздумів, адже саме роздуми формують цілісність людини».

Оксана ГАВРОШ

мистецтвознавиця

Це його монолог в цих роботах. Насправді, кожен художник самітник, це той шлях, який він торує. Особливо, це ті художники, які живуть виключно в майстерні. Ну а ця виставка – це шлях Тараса за останній час, він так голосно сказав, що це за останні тридцять днів, так, це технічно за тридцять днів, але, насправді, це його роздуми, це його монолог з самим собою.

«Недоговорені речі» — серія робіт Тараса Табаки, на яку звертають увагу відвідувачі, бо виникає питання: «Чому картина недомальована?». Та митець наголошує: цим він хотів показати недоговорене. «Адже коли втрачаєш близьку людину, то є речі, які ти не встиг сказати і насправді вони суворі і обірвані», як і в роботах художника. Окремо пан Тарас виділяє «Книжкову полицю».

Тарас ТАБАКА

художник

Я спеціально включив в експозицію роботу, яка зображує книжкову полицю, тому що, оскільки ми зараз всі знаходимось в гаджетах, в інтернеті, побути з книгою, перегорнути якусь сторінку, щось обдумати – це, на мій погляд, дуже важливо.

«Книжкова полиця» вразила й мисткиню п. Олександру, яка приїхала в Ужгород з Івано-Франківська. На виставку жінка потрапила випадково, але каже, що настрій художника відчути вдалося.

Олександра

відвідувачка

Ці картини, ці кольори – це все настрій. Кожна картина – це свій настрій. Художник, який малював це все якісь відчуття переживав: є якісь позитивні, а є якісь ностальгічні. Тарас Табака у  творчості не обмежує себе певним стилем, він розвиває різні теми та думки. Митець закликає глядача до власних роздумів, наголошує на тому, що до своїх думок таки варто дослухатись. Побачити виставку можна в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту.